PREMIERA: Jeden genialny detal iOS 16 zmienia wszystko [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Pod względem designu jedna rzecz wygląda fantastycznie w iOS 16. Chodzi o ten efekt zasłonięcia godziny na ekranie blokady przez obiekt na pierwszym planie. Raz może to być człowiek, innym razem pies. Graficy albo jak kto woli, później programiści wykonali kapitalnie swoją robotę. Tylko tak należy rozumieć deweloperski styl polegający na nałożeniu aż trzech warstw w celu uzyskania efektu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Każdy kto kiedykolwiek profesjonalnie pracował z grafiką komputerową ten doskonale zna temat. Nie da się bowiem działać bez używania warstwy. To właśnie dzięki niej możemy się później cofać do różnych etapów prac chociażby w Adobe Photoshop na tle bardzo podstawowego programu Paint bez takiej kluczowej funkcjonalności. Deweloperzy musieli najpierw dysponować pierwszym plikiem z postacią bez tła (chociażby w formacie PNG). Można to poznać po charakterystycznej szachownicy oznaczającej przezroczystość w aplikacji graficznej. Jest ona wolna od jakiegokolwiek wypełnienia.

Drugi plik to czcionka z godziną (niczym sprite w technologii CSS), trzeci natomiast jest ostatnim z pejzażem typu niebo lub trawa. Dopiero złożenie tych wszystkich elementów niczym w kanapce hamburgera (bułka, mięso i ser) spowoduje zadziwiający efekt wizualny. Nowy iOS 16 skopiował najfajniejszą rzecz w zegarku Apple Watch. Przeniósł ją z małego, bo nadgarstkowego ekranu na ten dużo większy smartfonowy. Chwała mu za to. Tylko czekać na skopiowanie podobnego bajeru na Androidzie. Być może lada moment aplikacja pojawi się w sklepie Google Play typu lock screen iOS 16.

(fot. Apple/My mobile)

TAPETA W IOS 16 RODEM Z APPLE WATCH SKŁADA SIĘ Z TRZECH WARSTW

MATERIAŁ PROMOCYJNY EKRANU BLOKADY W IOS 16

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 12167 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt