PREMIERA: Płyty CD tanie jak barszcz przez streaming

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Rynek muzyczny przechodzi na naszych oczach ogromną technologiczną rewolucję. Jeszcze nigdy płyty kompaktowe, czyli klasyczne albumy na CD nie były tak tanie. No bo jak inaczej rozumieć cenę 19,99 PLN za krążek wielkiej gwiazdy muzyki pop, mianowicie samej Lady Gaga. Kiedyś tak cenili się artyści disco-polo. Topowi amerykańscy wykonawcy zawsze kosztowali 49,99 PLN.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Teraz jednak się wszystko zmieniło. Wszechobecny streaming spowodował nawet upadający sektor plików MP3. Mało komu chce się bawić w ich szukanie w otchłani internetu podobnie jak późniejsze niezwykle męczące tagowanie. Lepiej zapłacić miesięczny abonament i mieć spokój oraz dostęp do potężnej bazy muzyki. Przypomina to sytuację z upadkiem Torrentów na tle wygody usług VOD Netflix czy HBO GO.

Po co się męczyć jak można wygodnie w salonie dużego pokoju uruchomić przystawkę multimedialną, a następnie w komfortowych warunkach konsumować sztukę z Hollywood na urządzeniu Apple TV w jakości Full HD lub nawet 4K. Podobnie jest z wieżami Hi-Fi nieużywanymi od lat na tle słuchania muzyki wyłącznie na słuchawkach z poziomu inteligentnego telefonu komórkowego. Zmiany przyzwyczajeń powodują właśnie ogromne obniżki klasycznych wydawnictw z albumami CD czy płyt DVD lub Blu-ray z filmami.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10600 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

2 komentarze do “PREMIERA: Płyty CD tanie jak barszcz przez streaming”

    • Kamil

      Ostatnia plyte CD kupiłem na jakiejs wyprzedaży w Auchan aka Geant Crazy Town The Gift Of Game za 9,99 PLN podajze dekade temu 😱

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt