PREMIERA: Kaseta magnetofonowa czy płyta CD to relikt przeszłości, teraz liczy się tylko format MP3 i streaming

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nutkę nostalgii człowiek ma sercu, gdy spogląda się stojącą w pokoju wieżę Hi-Fi marki Panasonic. Mimo upływu lat działa ona świetnie. Po podłączeniu jej do komputera kablem, później podczas oglądania filmów można spokojnie uzyskać efekt kina domowego. W końcu 100W na kanał (głośnik) zapewnia odpowiednie osiągi. Co jednak najciekawsze, wieża już przeżyła dwie rewolucje technologiczne.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Pierwsza z nich to format kaset magnetofonowych. Któż z nas nie pamięta tych nerwów jak zwłaszcza słabszej jakości radia wciągały taśmy. Potem pojawiły się zabezpieczenia typu anti-rolling w urządzeniach marki Philips czy Sony i po sprawie. Następnie nastała era cyfrowej jakości dźwięku płyt CD. To dopiero była duma słuchania muzyki bez żadnych szumów. Do dziś brakuje tej magii wkładanych do środka książeczek pachnących drukiem.

Pliki MP3 tego nie zapewniają, choć na smartfonach Sony Xperia możemy łatwo edytować obrazki oraz tagi. Nawet Apple zrezygnowało z multimedialnego rozszerzenia w stylu iTunes Extras dla plików audio w dedykowanym sklepie. Dzisiaj rzecz jasna króluje wszechobecny streaming. Nikomu nie chce się bawić w pobieranie popularnych niegdyś MP3-ek. Sporo osób stawia na wygodę typu No Limit za określoną opłatę miesięczną.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11852 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Kaseta magnetofonowa czy płyta CD to relikt przeszłości, teraz liczy się tylko format MP3 i streaming”

 1. marco Odpowiedz

  Od niedawna korzystam z genialnej aplikacji Replaio Radio pozwalającej słuchać stacji radiowych z całego świata. Prosta i bardzo dobrze dopracowana aplikacja o czym może świadczyć choćby wysoka ocena 4,7 w sklepie google play. Do każdej stacji można przypisać indywidualną jakość dźwięku w zależności od steamingu.
  I tu mam pytanie do znawców AAC czy MP3? Częto zauważam że jakość dźwięku tej samej stacji (np. Trójki) w AAC 48 kb/s jest znacznie lepsza niż w MP3 96 kb/s.
  Stacja radiowa nadająca poniżej 128 kb/s brzmi słabo a 64 kb/s to porażka.
  Dwójka nadaje również streaming w AAC 96 kb/s i to już jest rewelacja. Brzmi o wiele lepiej niż Radio Kraków nadające w MP3 160 kb/s.
  Naprawdę polecam Replaio radio, genialna aplikacja z mnóstwem ciekawych dodatków i prostotą działania. Podczas odtwarzania muzyki na wyświetlaczu pojawia się okładka płyty a tło pienie się do niej dostosowuje. Poza tym jest specjalny bufor który zapisuje tytuły i wykonawców podczas odtwarzania, nawet po zmianie stacji radiowej.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt