LTE-M trafi do liczników elektrycznych na prąd

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wszystko wskazuje na to, że już za chwilę z wielką nutką nostalgii będziemy wspominać inkasenta sprawdzającego liczniki energetyczne. Oczywiście przyczyną takiego stanu rzeczy jest dynamiczny rozwój technologii mobilnych. Tym razem pierwsze skrzypce gra łączność LTE-M, czyli najkrócej mówiąc LTE w wersji lekkiej dla IoT (internetu rzeczy).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tam aż tak mocno nie liczą się szybkie transfery, a bardziej zasięg oraz niski pobór energii. Przez to można obsłużyć milion urządzeń na kilometr kwadratowy. W efekcie liczniki prądu same będą wysyłały dane do systemu informatycznego o zużytej wartości prądu. Tak już się dzieje w 1.500 budynków w Warszawie za sprawą sieci komórkowej Orange. Podobne działania w przeszłości związane z NB-IoT prowadziło T-Mobile.

Przecież takiemu licznikowi wystarczy zalewie 10 MB na miesiąc, aby wysłać sesję, pakiet transmisji danych z rekordem typu nazwisko oraz imię abonenta połączone z wartością zużytej energii. Trzeba przyznać, iż potencjał technologii LTE-M jest wręcz niesamowity. Więcej szczegółów na ten niezwykle interesujący temat znajdziemy na niezawodnej jak zawsze angielskiej Wikipedii www.en.wikipedia.org/wiki/LTE-M.

(fot. Orange/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12227 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “LTE-M trafi do liczników elektrycznych na prąd”

 1. szotyi Odpowiedz

  Dziwne, gdyby liczniki elektryczne były na gaz.
  Ja mam od dawna już działający . Fajnie podglądać w internecie , aplikacji na telefonie aktualne użycie godzinowe dostępne już po 12 godzinach od zakończenia dnia. Czyli uzycie do 23.59 w czwartek jest dostepne po 12.00 w piątek czasem jest lekka obsówa. Rozbicie godzinowe. Widac realnie ile używa lodówka , pralka , Fajne to . Porównanie statystyk uzycia za miesiące lata . Srednie użycie w zadanym okresie.

  • Kamil

   Tez mnie ostatnio zaczyna krecic tematyka smart dom 🏡

  • szotyi

   Co ty Kamil piszesz. To zwykła usługa zakładu energetycznego. Wymiana była za darmo. Korzystanie z informacji darmowe , ale wiadomo ze wliczone to w koszty abonamentu.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt