Chrome na Androida wprowadza ciemny motyw dla witryn

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Przeglądarka Google Chrome na Androida już wkrótce zyska bardzo przydatną funkcję. Chodzi o tryb ciemny, ale uwaga nie dla menu, lecz wyświetlania zawartości witryn internetowych. W efekcie litery będą białe, a tło czarne. Co prawda kilka serwisów wdrożyło tę funkcjonalność, ale nie oszukujmy się, jest ono zbędne. Wszystko przez pewną naukową prawdę.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Według badań i tak lepiej się czyta tekst w formie ciemna czcionka oraz jasne tło. Wtedy oczy się mniej męczą przy dłuższej lekturze. Aczkolwiek w ciemnościach przyda się tryb wprowadzony przez przeglądarkę Google Chrome chociażby w nocnej porze. Nie jest to jedyna zaleta produktu giganta z Mountain View. Lada moment Chrome na Androida będzie się aktualizował tak samo jak na komputerze bez udziału użytkownika.

W efekcie nie będzie musiał on wcale się męczyć z klikaniem i pobieraniem uaktualnienia ze sklepu Google Play. Jeszcze gorzej sytuacja wyglądałaby na komputerowym systemie operacyjnym Windows. Tam przecież trzeba ręcznie przechodzić przez kolejne okienka z zezwoleniami. Można się co prawda ratować instalatorem z poziomu repozytorium Windows Store, ale jest ono mało popularne, przez co błędne koło się zamyka.

(fot. Antyweb/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11524 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt