PREMIERA: Płatności Google Pay w automatach to świetny pomysł

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Noszenie drobnych w portfelu chyba już na dobre stało się smutną historią poprzedniej epoki. Te irytujące szukanie monet w celu idealnego dopasowania brakującej kwoty w kasie sklepowej potrafi irytować bardzo mocno. Na szczęście ten jakże przykry scenariusz odchodzi w niepamięć. Nawet popularne automaty z przekąskami przestają obsługiwać bilony. I bardzo dobrze.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Idealnym przykładem jest powyższe zdjęcie. Automat wspiera płatności zbliżeniowe Android Pay, przebrandowane na Google Pay jakiś czas temu. Przykładamy telefon do czujnika z modułem NFC, kilka sekund i po sprawie. Wyciągamy ze sprężyny swojego ulubionego batona, rogala czy też napój. Bez zbędnych formalności oraz wydawania reszty. Podobne automaty chociażby z biletami można spotkać w autobusach MZK.

Świat dosyć szybko zmienia się na naszych oczach. Przez ten pęd wręcz nie doceniamy tych jakże imponujących przemian. Lada moment wejdzie technologia 5G do Polski i dopiero się zacznie. Przeskok z realnych poziomów transferów rzędu 100 Mb/s na wartości dziesięciokrotnie szybsze, czyli 1 Gb/s w popularnej komórce będzie nową epoką telekomunikacji. Pozostaje więc nic jak tylko czekać na nią z niecierpliwością.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11335 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Płatności Google Pay w automatach to świetny pomysł”

  1. sev3 Odpowiedz

    W Pradze nadal (rok temu) na każdym kroku trzeba mieć monety. Toalety, bilety do metra. Tam płatności zbliżeniowe chyba wcale nie funkcjonują. A i kartą rzadko który automat przyjmie.

  2. krzysztofsf Odpowiedz

    W Chinach bazuja na kodach QR. Dlatego nie przywiazuja wagi do NFC w swoich smartfonach. Natomiast platnosci mobilne QR sa tam wszechobecne i sa miejsca, gdzie nie przyjmuja juz gotowki.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt