PREMIERA: Ciężko się ogląda filmy w jakości gorszej niż HD

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Film Odlot z 2010 roku, w którym gra sam 50 Cent ma pewną dziwną przypadłość w usłudze HBO GO. Otóż materiał wideo nie wiedzieć czemu jest emitowany w słabej jakości VGA lub jak kto woli SD (Secure Digital). Jest to pierwszy taki przypadek podczas oglądania filmów na tej platformie. Naprawdę aż kuje w oczy ten jakże rozmyty obraz.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Człowiek na dobre przyzwyczaił się do szumnego standardu HD (wliczając w to oczywiście Full HD). Gdy tylko zejdziemy niżej na gorszą jakość to będzie to prawdziwa katorga. Już nie będzie widać tych wszystkich zmarszczek na twarzy czy pięknych detali podczas ujęć z widokami pleneru. Zapewne za kilka lat jak upowszechni się w naszych telewizorach technologia 4K to tak samo z nostalgią będzie wspominane HD.

W tej chwili niestety na palcach jednej ręki policzymy liczbę kanałów w Ultra HD na rynku polskim. Przy tej analogii do słabego materiału w bibliotece HBO GO warto pamiętać o jednej rzeczy. Nigdy nie kupujmy smartfonów z ekranami gorszymi niż HD, ponieważ efekt ząbkowania będzie widoczny. Stawiajmy na wyświetlacze minimum Full HD w 2019 roku. Nawet HD nie daje takiego komfortu ostrości, choć magiczny próg 300 PPI (gdzie nie widać pojedynczych pikseli) często jest przekroczony.

(fot. HBO/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11335 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt