PREMIERA: Nowa czcionka z Androida 8.1 Oreo wchodzi do wersji 7.0 Nougat

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Nowa czcionka znana z Androida 8.1 Oreo powoli, ale sukcesywnie pojawia się iście w magiczny sposób na starszym wydaniu 7.0 Nougat. Choć wiele osób ją krytykuje to trzeba przyznać, że wygląda ona zdecydowanie lepiej, nowocześniej. Najpierw wyświetlała się w przypadku komunikatów systemowych. Teraz jest wręcz wszędzie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dotyczy to nawet aplikacji nieaktualizowanych z uwagi na brak pamięci wewnętrznej. Tak było chociażby w odtwarzaczu muzyki Xperia Music. Gołym okiem widać, że nowy krój liter jest nieco węższy. Podobnie jest z wysuwaną sekcją menu w tytule Showmax. Takie cuda dzieją się na Sony Xperii XA, która lada moment też zapewne pójdzie na zasłużoną emeryturę (albo otrzyma wręcz nowe życie po oddaniu).

Pozostaje zatem mieć nadzieję, że wkrótce cały Android 7.0 Nougat zyska oficjalną czcionkę wersji 8.1 Oreo. Byłoby to miłe pożegnanie w formie uaktualnienia interfejsu niejako tylnymi drzwiami. Dla przykładu Sony w swoich Xperiach aktualizuje wewnętrzne elementy autorskiej nakładki oddzielnie. To właśnie dlatego stara Xperia XA ma taki sam launcher z ustawieniami motywów czy liczbą ikon siatki jak nowsze modele.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12041 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt