PREMIERA: Router Wi-Fi w Androidzie sprytnie się automatycznie wyłącza

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Człowiek uczy się przez całe życie. Takie są wnioski o niezwykle ciekawej funkcji, która została odkryta prawie trzy lata po użytkowaniu modelu Sony Xperia XA. Otóż Android 7.0 Nougat sprytnie po pewnym czasie bezczynności wyłącza opcję routera Wi-Fi, czyli tzw. tetheringu. Załóżmy więc, że udostępniliśmy Internet LTE dla innego urządzenia typu tablet.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jednak zapomnieliśmy go włączyć czy nawet wziąć w dłonie. W efekcie po pięciu minutach braku połączenia Android 7.0 Nougat sam wyłączy router Wi-Fi. Dzieje się tak dlatego, ponieważ mobilny system operacyjny Google chce oszczędzać niepotrzebnie wykorzystywaną baterię. Tak więc powinniśmy szybko się połączyć z siecią 4G. W przeciwnym razie później sztuka się tak łatwo nie uda (smartfon dezaktywuje funkcję).

Kto wie czy taki najlepszy iOS może się pochwalić podobnymi smaczkami. My mobile ten aspekt wkrótce sprawdzi z czystej technologicznej ciekawości. Do tego czasu stary już i poczciwy Android 7.0 Nougat mocno zyskał w oczach. Za chwilę przecież debiutują kolejne wersje zielonego robota. Aktualnie promowany jest Android 9.0 Pie we wszystkich nowych inteligentnych telefonach komórkowych, ale jego miejsce zajmie Android 10.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11712 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Router Wi-Fi w Androidzie sprytnie się automatycznie wyłącza”

  1. marco Odpowiedz

    Wi-Fi wyłączy się nie tylko podczas bezczynności ale zdarza się że podczas korzystania Wi Fi jeśli samemu się wygasi ekran. Taki przypadek miałem niedawno gdy oglądałem telewizję dzięki Xiaomi S box któremu udostępniłem sygnał z mojego samsunga s7. Po 30 minutach nagle s box zakomunikował brak Wi-Fi. Włączyłem telefon i wszystko działało prawidłowo ale tym razem nie wygasiłem ekranu bocznym przyciskiem tylko pozwoliłem aby telefon sam wygasił ekran.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt