PREMIERA: Mała rzecz, a cieszy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Według prognoz analityków przełom 2019-2020 roku będzie należał do popularyzacji smartfonów z obsługą sieci komórkowej 5G-eneracji. Tymczasem warto na chwilę cofnąć się do przeszłości. Kupując telefon (tzw. feautre phone) Sony Ericsson W660 człowiek odczuwał jakiegoś pewnego rodzaju radość jak tylko widział na ekranie białą ikonkę oznaczającą zasięg 3G.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Gotowość do przeprowadzenia w każdej chwili wideorozmowy to coś, co wtedy pobudzało wyobraźnię. Internet mobilny o prędkości 384 kb/s także, czyli prawie 0,5 Mb/s. Dzisiaj grymasimy jak nie mamy 100 Mb/s w komórce. Takie są przecież realne możliwości 4G. Podobne miłe odczucia są jak widać na wyświetlaczu ikonę LTE. Już nie można się doczekać momentu, w którym zastąpi ją dumnie znaczek 5G i to w Polsce.

Co prawda pierwsze testy mieliśmy w Gliwicach, ale było to okupione protestami okolicznych mieszkańców, niezaznajomionych zbytnio z zasadami działania fal radiowych. W Niemczech są nawet pierwsze miasta, gdzie komercyjnie funkcjonuje sieć 5G. Wystarczy spojrzeć na Berlin. Tylko tych telefonów jakoś dziwnie brak na rynku. Przyszłość jednak będzie pracować na korzyść terminali ze wsparciem 5G.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt