Google Chrome dobrze robi kończąc wsparcie dla Androida 4.1 Jelly Bean

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Według nieoficjalnych informacji przeglądarka internetowa Google Chrome kończy wsparcie dla Androida 4.1 Jelly Bean (włącznie z wersją 4.3). Choć ta wiadomość wywołała lawinę negatywnych komentarzy to trzeba pochwalić kalifornijskiego giganta za odwagę. Wszyscy przecież doskonale wiemy jak starym zielonym robotem jest wydanie żelkowe.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Napędzało ono bardzo leciwe urządzenia z 1 GB RAM pamięci operacyjnej chociażby. Dla przykładu tablet właśnie z taką wydajnością, mianowicie Samsung GALAXY Tab 3 7.0 Lite działa katastrofalnie. Zanim przeglądarka Chrome załaduje witrynę w całości to szybciej następuje przygaszenie ekranu (po 30 sekundach zgodnie z ustawieniami). Tak wolno oraz topornie ona funkcjonuje na starszych tabletach oraz smartfonach.

Nic więc dziwnego, że Google zdecyduje się na wsparcie wyłącznie od lekkiego Androida 4.4 KitKat. To i tak całkiem sporo. Dzisiaj takim absolutnym minimum jest chyba posiadanie Androida 7.0 Nougat. Wtedy możemy spać spokojnie w kwestii dostępności większości aplikacji w sklepie Google Play. Choć z drugiej strony hitowa gra Fortnite wymaga już wydania Android 8.0 Oreo jako absolutnie minimum do uruchomienia tytułu.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11524 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Google Chrome dobrze robi kończąc wsparcie dla Androida 4.1 Jelly Bean”

  1. SteveJobs Odpowiedz

    4.1 minimum od którego można było do niedawna kupić jeszcze stary telefon, teraz to będzie 4.4 przez jeszcze 2 lata a później 5 aż do 2022r Wróżę z fusów i doświadczenia.
    4.1 był bardzo długo wspierany i DOBRZE 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt