PREMIERA: RCS, funkcja dla której warto zmienić aplikację SMS na Wiadomości na Androida

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Technologia RCS, czyli taka namiastka SMS 2.0 powoli wchodzi do Polski. Warto więc zaopatrzyć się w aplikację do obsługi rozszerzonych wiadomości tekstowych. Taka pozycja była opisywana całkiem niedawno na łamach My mobile, najbardziej innowacyjnego serwisu o technologiach mobilnych w Polsce skupiającego się bardzo mocno na autorskich treściach kosztem masowych newsów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Aplikacja Wiadomości na Androida wspiera właśnie RCS (Rich Communication Services). Prędzej czy później ten standard zaczną wdrażać operatorzy telefonii komórkowej. Jest to tylko kwestią czasu ze strony takich telekomów jak Play, T-Mobile, Orange i Plus. My jednak możemy już teraz być w pełni gotowymi użytkownikami. Często bowiem domyślne tytuły do wysyłania SMSów nie obsługują w standardzie RCS.

Trzeba się więc posiłkować zewnętrznymi pozycjami. Takim przykładem jest standardowa aplikacja Wiadomości w smartfonach Sony Xperia. Dopiero instalacja tej od Google dodała cały szereg nowych funkcji. Szkoda tylko, że Wiadomości na Androida ma pewne wady. Po pierwsze, obrazki w MMS zdecydowanie mocniej się kompresują (są gorszej jakości). Po drugie, nie można włączyć długiego ciągu 160 znaków dla SMS i to pomimo poprawnego ustawienia języka angielskiego (domyślnie jest aktywny w opcjach polski).

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10733 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt