RCS, czyli SMS 2.0 wchodzi do Polski

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Firmy R22 (spółka zależna od Serwer SMS) oraz Google rozpoczęły w Polsce powoli wdrażać technologię RCS, czyli Rich Communication Services. Można ją w największym uproszczeniu nazwać takim SMS 2.0, który umożliwi chociażby grupowe rozmowy wideo czy nawet obsługę chat-botów będących ostatnio ulubionym narzędziem marketingowców (choć działającym wciąż słabo).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Biorąc pod uwagę ogromną popularność Androida na świecie to zapowiada się nam mała rewolucja w temacie wysyłania wiadomości tekstowych. W dodatku nieoficjalne rewelacje mówią o wejściu do Polski płatności Apple Pay w przeciągu góra kwartału bieżącego roku. Jednak RCS, czyli SMS 2.0 może dokonać prawdziwego przełomu w kraju nad Wisłą, gdzie iPhony wciąż są mało popularnym rarytasem na tle Europy Zachodniej czy USA.

My mobile nadmienia o tym nieprzypadkowo. Apple i jego iOS dysponuje bowiem kapitalnym mechanizmem dostarczania wiadomości w domyślnej aplikacji iMessage. W efekcie SMSy są bezpłatne, jeśli osoba po drugiej stronie słuchawki także ma iPhona. Cała magia polega na dostarczeniu wiadomości tekstowej za pośrednictwem internetu, a nie sieci komórkowej operatora. Zwykły tekst (bez załączników graficznych) nawet na lejku 32 kb/s oraz 16 kb/s powinien dochodzić błyskawicznie. W dodatku całkowicie za darmo.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11859 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt