PREMIERA: To łączy Cypr, Grecję (z Islandią), Francję i Niemcy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Sporo osób mylnie myśli, że takie sieci komórkowe jak Play czy Plus są polskie. Nic bardziej mylnego jakby to powiedział znany YouTuber. W zasadzie to cała Wielka Czwórka (w skrócie W4) operatorów strukturalnych jest zagraniczna. O francuskim Orange oraz niemieckim T-Mobile tutaj nie ma sensu szerzej się rozwodzić, ponieważ to jest akurat oczywistą oczywistością.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Operatorzy mają naprawdę barwną historię i warto o niej wiedzieć więcej niż zwykły użytkownik. I tak Play nie jest w żadnym wypadku polski. Składa się on z połączenia spółek greckich oraz islandzkich należących do znanych miliarderów. To właśnie oni wpompowali ogromny kapitał w powstanie tworu w formie P4, który szturmem zdobył krajowy rynek. Więcej szczegółów znajdziemy na Wikipedii www.pl.wikipedia.org/wiki/P4.

Podobnie jest z Plusem. Niby jest on polską marką, aczkolwiek wskutek rozmaitych optymalizacji podatkowych jest mu bliżej do słonecznego Cypru. Stąd taki właśnie powyższy obrazek ilustrujący artykuł. Polkomtel, właściciel brandu Plus został najpierw przejęty przez cypryjską spółkę o wdzięcznej nazwie Spartan Capital Holdings, a później przez szwedzką Eileme 4 AB, będącą podmiotem zależnym znowu od cypryjskiej spółki Metelem Holding Company Ltd. Dokładniejsze informacje są dostępne na www.pl.wikipedia.org/wiki/Polkomtel.

(fot. Wikipedia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 9669 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

6 komentarzy do “PREMIERA: To łączy Cypr, Grecję (z Islandią), Francję i Niemcy”

  • Kamil

   Znowu nie zrozumiałeś tekstu. To coraz częstszy problem polskiego społeczeństwa. Czytanie ze zrozumieniem 😐

  • Mistrz Hugo

   To ty chyba nie zrozumiałeś informacji na temat Cyfrowego Polsatu 🙄

 1. Krzysztof Odpowiedz

  Po połączeniu, bezpośrednim udziałowcem Polkomtelu stała się szwedzka spółka Eileme 4 AB, podmiot zależny od cypryjskiej spółki Metelem Holding Company Ltd.[6], kontrolowanej pośrednio przez Zygmunta Solorza-Żaka i Heronima Rutę, którzy posiadają 100% głosów i 83,7% udziałów w tej spółce. To tyle w twoim odnośniku do info na temat Polkomtela. To, że spółka jest zarejestrowana na Cyprze czy na Antarktydzie, nie oznacza, że jej właściciele to tubylcy – ale o dziwo w tym wypadku są nimi Polacy z większościowym pakietem. W ogóle nie rozumiem, po co napisałeś ten artykuł i jakie mamy wyciągnąć z tego wnioski. Polska dla Polaków? Znacjonalizować wszystkie zagraniczne firmy działające w Polsce? Teraz takie mamy czasy, że kapitał przemieszcza się nad granicami państw – do nas trafia kapitał obcy, nasz trafia do innych państw. W tym opisanym wypadku Polkomtela należy się tylko zastanowić, czy państwo polskie zrobiło wszystko, aby umożliwić rodzimym inwestorom najlepsze warunki do inwestowania u nas. Wygląda na to, że nie, jeżeli wolą rejestrować spółki za granicą i działać dalej u nas nie płacąc odpowiednich podatków poprzez lawirowanie między przepisami prawnymi.

  • szotyi

   To blog gdzie jest pierdu -pierdu na poziomie przedszkolaka czesto odstajacy od rzeczywistosci. KrUl Kamyl ma wizję i jesli fakty nie zgadzaja sie z jego wizja to tym gorzej dla faktów.

  • Kamil

   Blogiem są technopudelki kolego profesorze nadzwyczajny. My mobile to hybryda blogu oraz innowacyjnego serwisu o technologiach mobilnych coś jak debiutancki album Linkin Park o tytule Hybrid Theory

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt