Lajt Mobile

Oto nowe funkcje Androida 9.0 Pocky

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Android 9.0 Pocky (nazwijmy go tak roboczo) przyniesie wiele nowych funkcji. Już teraz wybrane modele telefonów komórkowych mogą przystąpić do testów wersji deweloperskiej zielonego robota oznaczonego jako P. Android 9.0 Pocky zyska całą masę usprawnień, choć dziś tylko nieco ponad 1% użytkowników może cieszyć się wersją 8.0 Oreo. To niestety jest ciemna strona zielonego robota.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Zatem do dzieła. Przyjrzyjmy się w telegraficznym skrócie najważniejszym nowościom Androida 9.0 Pocky. Będzie on na dobry początek obsługiwał charakterystyczne górne wcięcie ekranu, czyli tzw. notch na przedni wizjer aparatu. Z kolei wykonywane zdjęcia będą zapisywane w formacie HEIF zamiast JPEG. Powiadomienia staną się jeszcze bardziej rozbudowane, chociażby za sprawą prezentowania obszerniejszej liczby wątków. Teraz czas na małą petardę. Android 9.0 Pocky pokaże dokładną lokalizację GPS wewnątrz budynków z dokładnością do około metra. Z pewnością przyda się w galerii.

Wszystko to jest możliwe dzięki nowemu standardu Wi-Fi 802.11mc. Z pewnością wielu użytkownikom może się nie spodobać fakt, iż zegarek zostanie przeniesiony na lewą stronę (z prawej). Zrzut ekranu będzie można wykonywać jednym przyciskiem (nie trzeba już stosować jakiś dziwnych kombinacji klawiszy) zwolnienia blokady zupełnie tak jak w nakładce Sony Xperia. Pojawi się także nowa animacja przejścia w głównym menu interfejsu. Będzie można ręcznie ograniczyć liczbę urządzeń podłączonych przez Bluetooth. Z kolei tryb samoczynnego oszczędzania baterii będzie się aktywował w 5-70%.

(fot. YouTube)

PRZEKĄSKA POCKY

Przygotowane przez

jest autorem 9804 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

3 komentarze do “Oto nowe funkcje Androida 9.0 Pocky”

  1. SteveJobs Odpowiedz

    zmiany dostępne dla mało kogo i 9 przeleci rynek jak 5, bez polotu.
    4 to był i nadal jest dobry Android. Aktualnie jak wiadomo 6 i 7 są bardzo dobre i na 8 mało kto się załapie. Rozwój Androida przypomina mi przeglądarkę FireFoxa, która to już wersja wyszła 36, 42? Android 100 może będzie posiadał funkcję instalacji na karcie pamięci…Aaaa już wtedy nie będzie telefonów:-)

  2. Rumburak1 Odpowiedz

    Do wakacji może Oreo zacznie się pojawiać jako pierwszy system, a nie aktualizacja.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt