Wielki sukces Androida 7.0 Nougat

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wielki sukces Androida 7.0 Nougat stał się rzeczywistością. Tylko tak można odnieść się do faktu zostania przez niego najpopularniejszą wersją zielonego robota. Co niezwykle ważne, jest to względnie nowe wydanie Androida, które cechuje się obecnością znacznie bardziej rozbudowaną belką informacyjną (mamy teraz funkcję odpowiedz czy zaawansowanego wyświetlania powiadomień i to na zablokowanym ekranie).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Nawet wcześniejsze wydanie 6.0 Marshmallow nie posiadało tych jakże przydatnych w codziennym użytkowaniu telefonu opcji. Android 7.0 Nougat aktualnie legitymuje się niespełna 29%. Można zatem śmiało powiedzieć, że już wkrótce co trzeci smartfon z zielonym robotem będzie napędzany prawie najnowszą wersją komórkowego oprogramowania rozwijanego przez Google. Niestety, jest też pewna przykra sprawa.

Najnowszy Android 8.0 Oreo posiada jakże dramatyczne udziały 1,1%. Zatem wciąż nie udało się przekroczyć granicy błędu statystycznego (2,5%), ale chyba nigdy nie doczekamy się sytuacji, w której wskoczy on dumnie na pozycję lidera. Już prędzej dokona tego Android 9.0 Pocky za sprawą projektu Treble ułatwiającego aktualizację (dostępnego w poprzednim wydaniu). Dokładniejsze szczegóły jak zawsze znajdziemy na podstronie internetowego giganta www.developer.android.com/about/dashboards/index.html.

(fot. My mobile)

Popularność kolejnych dystrybucji Androida:

 1. Nougat (28,5%)  +2,2%
 2. Marshmallow (28,1%)  -0,5%
 3. Lollipop (24,6%)  -0,5%
 4. KitKat (12%)  -0,8%
 5. Jelly Bean (5%)  +0,4%
 6. Oreo (1,1%) |   +0,4%
 7. Ice Cream Sandwich (0,4%) |  -0,1%
 8. Gingerbread (0,3%) |  -0,1%

Przygotowane przez

jest autorem 13130 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Wielki sukces Androida 7.0 Nougat”

 1. SteveJobs Odpowiedz

  Korzystam z Andorida 4.2, 5, 6, 7 i nie widać różnicy prócz tego że co nowsza wersja to graficznie gorzej system wygląda i wali bielą/jasnym motywem po oczach…wersje tzn. „czystego androida”.

  • Kamil

   Ja tam widzę znaczące dopracowanie Androida 7.0 Nougat na tle kiepskiego wydania 6.0 Marshmallow. Ciekawi mnie tylko jakim cudem leciwy Android 4.1 Jelly Bean notuje jeszcze wzrosty…

  • Janek

   Mi się akurat pod względem wizualnym Oreo nie podoba :/ Ikonki okrągłe wszystkie (jak w niektórych nakładkach, ale teraz jeśli producent tego nie zmieni, to w Oreo obowiązkowo dla każdego). Belka nieco inna czy wysuwanie app drawera ok, ale te nieszczęsne ikonki psują mi wrażenia z użytkowania telefonu. Niby jedna mała pierdoła a szkoda, że jest 😛

  • Grzegorz

   Wam to zawsze będzie źle i na wszystko będziecie narzekać.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt