Pad iCade 8-Bitty, kontroler do gier dla Androida oraz iOS

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Współcześni producenci smartfonów dążą co całkowitego usuwania fizycznych przycisków. Dochodzi później do sytuacji, w której jedynym sterowaniem jest dotykowy ekran lub ewentualnie akcelerometr. Niestety w przypadku gier czasami takie rozwiązania nie wystarczają. Na szczęście z pomocą przychodzi im niezwykle praktyczny kontroler.

Specjalny pad nosi nazwę iCade 8-Bitty i jest nawiązaniem do stylu retro z początku kultowych lat 90-tych, gdzie królowały takie konsole telewizyjne jak NES (w Polsce znana jako Pegasus) czy Atari. Kontroler komunikuje się ze smartfonami z Androidem lub iOS na pokładzie przez Bluetooth w wygodny sposób bezprzewodowy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Na chwilę obecna występuje w nim jeden szkopuł. Produkt jest w 100% kompatybilny wyłącznie z wybranymi grami. Przykładem takiej aplikacji jest chociażby Atari’s Greatest Hits (100 tytułów w jednym pakiecie), którą możemy pobrać za darmo z Google Play. W przypadku innych pozycji mogą natomiast wystąpić problemy. Producent iCade 8-Bitty wycenia go na kwotę rzędu 100 PLN. Więcej szczegółów na jego temat możemy znaleźć na podstronie www.thinkgeek.com/product/ecea. W świecie mobilnych gier mieliśmy już wcześniej wiele równie interesujących przypadków. Wystarczy tylko wspomnieć o takich projektach jak GameDock czy Androidowa konsola Quya.

(fot. ThinkGeek/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11705 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt