PREMIERA: Apple TV, czyli rewolucja w salonie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wielka rewolucja medialna ma miejsce na naszych oczach. Wystarczy spojrzeć na całkowicie zmieniające się oblicze telewizji w wielu domach. Najlepszym przykładem niech tutaj będzie salon dużego pokoju, w którym konsumpcja treści wideo w przeciągu roku zmieniła się drastycznie. Normalna telewizja linearna (ze stałą ramówką) praktycznie odeszła w zapomnienie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jakieś 95% czasu antenowego, w którym telewizor Samsunga jest włączony odbywa się ruch poprzez przystawkę Apple TV. Za jej sprawą zaś oglądane są treści z serwisów YouTube, Netflix (prawdziwy joker ostatniego miesiąca), a nawet HBO GO (za sprawą funkcji klonowania obrazu AirPlay z iPhona) dzięki uprzejmości sieci komórkowej Play względem klientów. Jedynym w zasadzie wyjątkiem są wydarzenia sportowe transmitowane na żywo na atrakcyjnym cenowo kanale sportowym Eleven Sports. Na żużel od nSport+ trzeba będzie poczekać do kwietnia, czyli do wiosny.

Późniejszy powrót po takiej dawce nowoczesnej telewizji przyszłości rodem z Cupertino jest ciężki. Aż odechciewa się oglądać wiodących polskich stacji typu TVP (mocno propagandowej), Polsat czy TVN. Natłok niespersonalizowanych reklam jest wręcz przytłaczający. Co chwilę tylko słychać w głośnikach leki na zaparcia lub inne gazy. Innymi słowy, dramat. Do tego dochodzą te długie filmy, których czas trwania wydłuża się sztucznie o godzinę. Tak, chodzi o reklamy jeszcze dodatkowo irytujące zwiększonym wolumenem głośności na tle normalnej ramówki. Jedno jest pewne. Standardową telewizję czeka nieuchronna zagłada. To kwestia czasu, zmiany pokoleniowej.

(fot. Apple/My mobile)

WIDEO NA ŻĄDANIE TO PRZYSZŁOŚĆ, NIE LINEARNA RAMÓWKA

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 12780 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Apple TV, czyli rewolucja w salonie”

 1. Kamil Odpowiedz

  Juz dzisiaj o godzinie 16.00 premiera filmu Nowy Początek na Apple TV via iPhone AirPlay HBO GO app!

  • Kamil

   Klapa ten film, moje oceny:

   3,5/6 – Nowy Poczatek
   5,5/6 – Pasazerowie

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt