PREMIERA: Producenci powinni raportować czas pracy SoT baterii w smartfonach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Naprawdę szkoda, że tego elementu w specyfikacji telefonu nie wymaga jakaś ustawa. Chodzi o wskaźnik SoT. Wartość baterii bowiem podana w mAh nic nie znaczy. Dla przykładu taki iPhone 5S z ogniwem 1560 mAh zdecydowanie dłużej pracuje na jednym ładowaniu na tle smartfonu Sony Xperia XA, choć ten dysponuje teoretycznie lepszym ogniwem 2300 mAh.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wpływ ma na to lepsza optymalizacja iOS względem Androida oraz mniejszy do obsłużenia wyświetlacz. Byłoby świetnie, gdyby producenci inteligentych telefonów komórkowych już na swoich oficjalnych witrynach internetowych umieszczali magiczną cyferkę SoT obok nazwy danego modelu. I tak przy iPhonie 5S od Apple widniałaby jakże mocna 4-ka i to przy dużym obciążeniu, zaś przy Sony Xperii XA uczciwa 3-ka.

W przypadku japońskiego dostawcy nie ma się co oszukiwać. Owszem, są momenty gdzie telefon dobija do 4h (w rekordach nawet 4,5h) SoT, ale w 99% przypadków normalnego używania jest trochę ponad 3h z nadwyżką może kwadransu. Ależ to byłoby pięknie, jakby wszyscy producenci w grafikach promocyjnych stosowali wielkie cyfry oznaczające SoT liczony w godzinach. Zdecydowane więcej by one mówiły od suchej metryczki w mAh.

(fot. Sony/Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11454 informacji na tej witrynie.10 komentarzy do “PREMIERA: Producenci powinni raportować czas pracy SoT baterii w smartfonach”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt