PREMIERA: Wielką wadą iPhona 5S oraz iPhona 6 jest brak wsparcia dla ARKit

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Serwis My mobile przestrzega. Mimo licznych promocji pod żadnym pozorem nie kupujmy dziś takich smartfonów jak iPhone 5S (w cenie 1.000 PLN w sklepie nie dla idiotów) czy też iPhone 6 (za około 1.600 PLN). Marka Apple kusi, ale zdecydowanie lepszym wyborem będzie odpowiednio model iPhone SE oraz iPhone 6S jako absolutne minimum nowej mobilnej przygody.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wszystko dlatego, gdyż smarfony zarówno iPhone 5S jak i popularna 6-tka nie obsługują standardu ARKit. W efekcie nici będą ze zdumiewającego oglądania świata AR w rzeczywistości rozszerzonej. Ta jest zarezerwowana dla procesorów Apple A9, A10 Fusion czy w końcu demona wydajności A11 Bionic. Tym samym nie zdziwmy się jak w repozytorium App Store pozycje z dopiskiem AR będą niedostępne na starszych iPhonach.

Niestety, ale są one zarezerwowane dla nowszych urządzeń. Całe kompendium wiedzy na temat technologii ARKit od Apple znajdziemy na dedykowanej witrynie www.developer.apple.com/arkit. Co ciekawe, taki procesor MediaTek Helio P10 (zwany często królem średniaków) wspiera aplikacje AR na Sony Xperii XA w aparacie, choć telefon nie posiada czujnika żyroskopu, który początkowo wydawał się być wręcz niezbędny.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12346 informacji na tej witrynie.10 komentarzy do “PREMIERA: Wielką wadą iPhona 5S oraz iPhona 6 jest brak wsparcia dla ARKit”

  1. sev3 Odpowiedz

    Artykuł jest jest dobry. Tylko zdanie „pod żadnym pozorem nie kupujcie” jest znacznie przesadzone. Kupujcie tylko we weźCię pod uwagę że …AR nie będzie działać.

    • Kamil

      Niby tak, ale ja dziś już nie kupiłbym iPhona 6 od Apple. Tylko model 6S/SE wchodzi w grę

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt