PREMIERA: Aplikacja Messenger na Androida przesadziła z tym dodawaniem zdjęć do galerii

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Aplikacja Messenger to uznany na całym świecie komunikator internetowy. Wszystko za sprawą ogromnej powszechności usługi. To właśnie w Messengerze znajdziemy naszych znajomych z upadłego Gadu-Gadu (ach, co to była za legenda te GG ze słynnym dźwiękiem powiadomienia o nowej wiadomości). Niestety, ale aplikacja Messenger zdrowo przesadziła w wersji na Androida.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Po jednej z aktualizacji bowiem program kopiuje automatycznie zdjęcia wysyłane w środku tytułu bezpośrednio do domyślnej galerii zielonego robota. To wielki skandal jak sobie śmiało poczyna aplikacja Messenger w telefonie z Androidem. W efekcie po zakończonej konwersacji robi się potężny śmietnik w galerii zdjęć. Użytkownik musi ręcznie usuwać niepotrzebne obrazki. Aż strach pomyśleć, jakie dane w tle pobiera sobie Messenger.

Ktoś w tym miejscu może powiedzieć, że każdy może sobie wyłączyć dostęp do danych z galerii za pomocą suwaków uprawnień dla danej aplikacji (funkcja ta dostępna jest dopiero od Androida 6.0 Marshmallow). Jednak 99% tzw. zwykłych konsumentów zupełnie nie ma pojęcia o opcji późniejszej zmiany uprawnień dla programów. Finalnie więc wygrywa Facebook, a dokładniej mówiąc jego cichy koń trojański o nazwie Messenger.

(fot. Facebook/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt