Facebook Messenger zniszczy nie tylko komunikator GG, ale nawet klasyczne wiadomości SMS

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (5 liczba głosów, wasza ocena: 2,00 na 6)
Loading...

facebook-messenger-zniszczy-nie-tylko-komunikator-gg-ale-nawet-klasyczne-wiadomosci-sms

Facebook to społecznościowy potentat. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości, a liczba przeszło miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie ten fenomen tylko dodatkowo potwierdza (nie wspominając o świetnych wynikach finansowych). Praktycznie każdy z nas posiada albo będzie posiadał w tym serwisie swoje konto. Powód takiej decyzji jest prosty. Wszyscy nasi znajomi tam już są, a to znacząco może ułatwiać komunikację w przyszłości. Chodzi rzecz jasna o darmową konwersację.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Już teraz coraz więcej osób wysyła wiadomości z aplikacji Facebook Messenger (z designem iOS 7) do innych na wzór bezpłatnych SMSów przez Internet. Wystarczy, że osoba po drugiej stronie też ma zainstalowany ten program oraz rzecz jasna smartfon, ponieważ tylko on oferuje funkcję prawdziwych powiadomień (z efektem kółeczka w rogu ikony aplikacji) na żywo bez potrzeby ręcznego sprawdzania. Wielki sukces Facebooka, a wraz z nim Messengera może pogrążyć inne komunikatory z rodzimym GG na czele. Aktualnie można zauważyć trend porzucania popularnego niegdyś sympatycznego żółtego słoneczka.

Teraz stało się ono niczym innym jak dublowaniem gdzie indziej dostępnych funkcji. Ponadto znajomych nie przybywa. Wręcz przeciwnie. Ubywają oni z prędkością światła z komunikatora GG. W dodatku po jego wyłączeniu powiadomienia nie dochodzą jak w konkurencyjnym Facebook Messengerze, gdzie w Androidzie wciąż aktywny jest proces, usługa działająca w tle. To jeszcze nic. Facebook Messenger z powodzeniem w niedługim czasie może zastąpić klasyczne SMSy, co próbowało zrobić Google ze swoją nieudolną integracją aplikacji wiadomości z aplikacją Hangouts w najnowszym Androidzie 4.4 KitKat.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12248 informacji na tej witrynie.13 komentarzy do “Facebook Messenger zniszczy nie tylko komunikator GG, ale nawet klasyczne wiadomości SMS”

 1. minik971 Odpowiedz

  Ubywają oni z prędkością światła z komunikatora GG.
  Twoi znajomi.

  W dodatku po jego wyłączeniu powiadomienia nie dochodzą jak w konkurencyjnym Facebook Messengerze, gdzie w Androidzie wciąż aktywny jest proces, usługa działająca w tle. 
  I tak powinno być.

  Facebook Messenger z powodzeniem w niedługim czasie może zastąpić klasyczne SMSy
  Z pewnością, cała moja rodzina ma Facebooka! o.O Zauważ, że często ludzie specjalnie i celowo nie mają swojej rodziny w znajomych na Facebooku.

  • Kamil

   O reszcie swiata, ale nie garstce ludzi stawiajacych opor…

  • minik971

   Odnoszę wrażenie, jakoby autor tegoż wpisu propagował Facebook Messengera. 
   Statystyki, daj mi je. Udziały, procenty. No nie wiem, liczba użytkowników może? Bo ten artykuł i Twoje argumenty są nic nie warte.

  • Kamil

   Przeszło miliard użytkowników to mało? Zobacz na procentowy udział znajomych jak dużo z nich jest już na FB…

  • minik971

   Ja nigdzie nie napisałem, że mało. Mam na GG znajomych, którzy Facebooka nie mają. Myślę, że uśmiercanie GG nie ma sensu, bo nie nastąpi to szybko. Tyle.

  • v4n

   Wpis w stylu : ”Ludzie jedzcie g***a – tysiące much nie może się mylić”. Po pierwsze to jest już beta wersja GG na Androida działajaca jako push. Po drugie GG to relikt przeszłości z którego korzystają ludzie chyba już tylko z sentymentu ( jeszcze ). Po trzecie jakieś lokalne GG nie ma szans w starciu z globalnym FB więc o jakim pojedynku jest tu mowa? Poza tym coraz więcej głosów jest na temat tego, że FB wchodzi w okres zapaści. Patrząc na trzeźwo to kiedyś musiało to nastąpić, bo ile czasu można cały czas roznąć w siłę? Założenie, że każdy kiedyś będzie miał FB bo tam są nasi znajomi jest durne. Przyjdzie moda na coś innego, nowego, lepszego ( a tak się stanie na pewno bo życie nie lubi próżni ).
   Poza tym nie każdy jest społecznościowym zboczeńcem i ekshibicjonistą, który lubi dzielić się tym co robi, gdzie i z kim śpi, o której co jada kolację, gdzie spędza wolny czas. Tak samo głupi jest pogląd o wyparciu przez komunikatory wiadomości SMS. Rozmowy telefoniczne i wiadomości SMS to fundamenty które na razie są nie do ruszenia. Sporo ludzi ma smartfona a nawet nie posiada wykupionego pakietu internetowego. Korzystają z sieci tylko będąc na WiFi. Więc jak jakikolwiek komunikator może wyprzeć klasyczne SMSy? Może za kilka pokoleń, wraz z rozwojem technologii, ogólnoświatową cyfryzacją coś się w tej kwestii zmieni ale my raczej tego nie dożyjemy – bo to melodia przyszłości 🙂

  • minik971

   v4n, gdzie taka beta? Nic o tym nie wiem, a każdą możliwą betę testuje 😀

  • Kamil

   To jest oficjalna produkcja GG Network czy jakieś dzieło amatora?

  • v4n

   ”GaduNews.pl – serwis o popularnym polskim komunikatorze GG tworzonym przez GG Network, a także o alternatywnych aplikacjach klienckich i usługach związanych z pierwszym polskim komunikatorem. Zaczęliśmy działalność na kilka dni przed premierą pierwszej finalnej wersji Gadu-Gadu 8, a było to 15 stycznia 2009 roku. Od tego czasu dostarczamy użytkownikom nie tylko informacje, ale również aplikacje (GGMod+, GG BK4ever), tworzymy usługi oparte o API Gadu-Gadu (PoGGawędka, GaduNotes), udostępniamy archiwalne wersje programów oraz rejestrujemy wszystko to, co związane jest z GG. Czujemy, że jest to nasza misja. W ramach misji prowadzimy również Akcję-Słońce, która ma na celu wymuszenie zmian w polityce GG Network wobec użytkowników na bardziej przyjazną”

 2. Kamil Odpowiedz

  To się już powoli dzieje. Sam to widzę po sobie. Coraz częściej zamiast SMSa wysyłam wiadomość na FB Messenger (na smartfonie nie ma między nimi żadnej różnicy w kwestii prędkości wyświetlenia powiadomienia), choć niestety te traktowane są zdecydowanie mniej poważnie na tle klasycznych wiadomości tekstowych

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt