PREMIERA: Usunięte miniaturki linków w Messengerze to zasługa Unii Europejskiej

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Od pewnego czasu użytkownicy aplikacji Messenger mogą zauważyć dwie duże wady. Pierwsza z nich to brak galerii przesyłanych zdjęć między danym kontaktem. Druga zaś jest zdecydowanie bardziej uciążliwa. Chodzi o zaprzestanie wyświetlania niezwykle praktycznych miniaturek filmów czy stron www z linków w wiadomościach tekstowych. Przez to szybko otrzymywaliśmy ich podgląd.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Nie trzeba było zaraz je otwierać. Wszystkiemu winna jest Unia Europejska, a dokładniej mówiąc kwestie związane z ochroną prywatności. Kto jak kto, ale Facebook razem z Google wie o nas absolutnie wszystko. Urzędnicy z Brukseli, choćby mocno chcieli to tego stanu rzeczy nie zmienią w zasadzie nigdy. Któż z nas nie pamięta tych uciążliwych okienek wprowadzonych na jej życzenie chyba w prawie każdej witrynie z informacjami o ciasteczkach śledzących tzw. cookies.

Cel był szczytny, a wyszła z tego wizerunkowa klapa tylko denerwującą internautów z Starego Kontynentu. Tymczasem podgląd miniaturek filmów działał już na tak starym iOS 10. Można było na iPhonie nawet oglądać teledysk w małym okienku dajmy na to aplikacji iMessage. Tak komfortowo oprogramowanie projektuje Apple, najlepsza oraz najdroższa firma świata. W Androidzie podobnych spektakularnych ulepszeń niestety nie uświadczymy, a wyłącznie klasyczny mało wygodny odnośnik do zewnętrznej usługi.

(fot. Messenger/Wikipedia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt