Wyniki finansowe HTC rozczarowują

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Tajwańskie HTC dwoi się i troi by wyjść wreszcie na prostą. Tymczasem producent nowoczesnych przecież smartfonów ciągle traci pieniądze na swojej działalności. I pomyśleć, że był on kiedyś telekomunikacyjną legendą za sprawą takich kultowych modeli jak Wildfire oraz Wildfire S. W 2Q/2017 HTC miało stratę 730 tysięcy dolarów (przy przychodzie 531 milionów dolarów).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W ostatnim czasie zaś firma miała kilka marketingowych sukcesów. Po pierwsze, brand już zapowiedział aktualizację dla HTC U11 nie tylko do Androida 8.0 Oreo, ale i również przyszłorocznej wersji 9.0 Pocky. Jakby tego było mało, telefon został uznany za mający najlepszy aparat fotograficzny oraz jednocześnie najszybszy. Tak więc w przyszłości powinniśmy wreszcie ujrzeć upragnione zyski, a nie ciągle same straty.

Kto wie, może to się stanie w 3Q/2017, a już najpóźniej 4Q/2017. Z drugiej jednak strony premiery takich super smartfonów jak Apple iPhone 8 czy Samsung GALAXY Note 8 mogą znacząco pokrzyżować jego plany sprzedażowe (te są ponoć rekordowe od lat). Tego dowiemy się już wkrótce. Tymczasem HTC trzeba życzyć powrotu do komórkowej gry, chociażby za bycie pionierem we wprowadzaniu Androida na rynek.

(fot. HTC/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12227 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt