Wyniki finansowe Samsunga, LG, Huawei, Google i Facebooka w pigułce po 2Q/2017

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Samsung, największy na świecie producent telefonów komórkowych ma duże powody do dumy. Firma bowiem notuje rekordowe w całej historii zyski w kwocie 9,7 miliarda dolarów (przy przychodzie 54,8 miliarda dolarów). Co jednak najbardziej interesujące, jest to zasługa świetnie prosperujących innych działów na tle tego będącego najbardziej trendy mobilnego.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Flagowce Samsung GALAXY S8 oraz GALAXY S8+ sprzedawały się o 15% gorzej niż jego ubiegłoroczne high-endy. Dział LG Mobile również nie błyszczy, ponieważ raportował spore 117 milionów dolarów straty (przychód to 12,9 miliarda dolarów). I tutaj znowu zgodnie z przewidywaniami My mobile, LG G6 nie miał szans w starciu z Samsungiem GALAXY S8, gdyż sprzedawał się od niego zdecydowanie gorzej. Dla porównania taki Huawei osiągnął około 21% wzrost dynamiki sprzedaży smartfonów na koniec półrocza.

Ponadto firma odchodzi od mało opłacalnego segmentu telefonów low-end z uwagi na znikome marże (same udziały w rynku tego chińskiego gracza już nie interesują). Czas teraz na prawdziwych tuzów internetu. Google bowiem pierwszy raz podajże w dziejach ma mniejsze zyski od innego giganta (3,5 miliarda dolarów przy kosmicznych 26 miliardów dolarów napływu gotówki do kasy), mianowicie Facebooka (3,9 miliarda dolarów nadwyżki przy przychodzie 9,3 miliarda dolarów). Jest to skutek potężnej kary nałożonej przez Komisję Europejską za działania monopolistyczne giganta z Mountain View.

(fot. Samsung/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12227 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt