Znakomite wyniki Apple i słabe Sony za 2Q/2017

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Trwa delikatna zadyszka zarówno u jednych jak i drugich. Tylko tak można skomentować wyniki finansowe Apple oraz Sony Mobile. Oczywiście nie ma co porównywać skali biznesów u amerykańskiego z tym japońskim producentem smartfonów, ponieważ jest przepaść, zupełnie inna liga. Apple jak zawsze ma miliardy dolarów zysku, zaś Sony zaledwie miliony dolarów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Gigant z Cupertino miał dochód po 2Q/2017 w kwocie 8,7 miliarda dolarów (przy przychodzie 45,4 miliarda dolarów). Dla porównania w równie spadkowym poprzednim kwartale było to 11 miliardów dolarów. Z pewnością wzrosty będą w 3Q/2017, a już na pewno w 4Q/2017 po hucznej premierze Apple iPhone 8 z długo wyczekiwanym zwłaszcza przez sympatyków mobilnych technologii bezramkowym ekranem.

Sony Mobile z kolei miało skromny zysk 32,5 miliona dolarów. Kwartał wcześniej było to jednak 91 milionów dolarów, czyli niespełna trzykrotnie lepszy wynik finansowy. W dodatku najnowsze informacje dotyczące dalszego wsparcia słuchawek nie napawają optymizmem. Według nieoficjalnych doniesień zagranicznych mediów średniak Sony Xperia XA pozostanie na lodzie, a dopiero model Xperia XA1 będzie mógł liczyć na aktualizację do nadchodzącego wielkimi krokami Androida 8.0 O (debiut ma mieć miejsce w sierpniu).

(fot. Apple/Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12227 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “Znakomite wyniki Apple i słabe Sony za 2Q/2017”

  • Kamil

   Nie. Jeśli Sony Xperia XA nie otrzyma aktualizacji do Androida 8.0 O to pokaże tej firmie czerwona kartkę 😐

  • Kamil

   Panie daj pan spokój. Działa to katastrofalnie jak i cały Android. Wczoraj nie mogłem słuchać muzyki. Jakiś błąd był albo nieoczekiwane zamknięcie aplikacji interfejsu 😂😂😂 Pomógł dopiero restart. Ponoć aby Android 7.0 Nougat działał dobrze to potrzebny jest factory reset, tylko ze ja juz nie mam siły się w to bawić. Wkrótce PREMIERA Apple iPhone SE 64 GB i święty spokój na lata 😉 💪

  • Hugo Barra

   Kupuj kupuj. Nikt nikomu nie broni przepłacać bez sensu.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt