Play jednak nie jest (jeszcze) największą siecią komórkową w Polsce, zaś klientów stracił Plus

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Wszystko wskazuje na to, że już w 3Q/2017 to Play będzie największą siecią komórkową w Polsce. Ależ się stanie wtedy wielka rzecz. P4 na początku swojej działalności bowiem był wręcz wyśmiewany przez tzw. W3 operatorów strukturalnych (Idea, czyli Orange, Plus oraz Era przebrandowana później na T-Mobile). My mobile jednak prognozowało taki stan rzeczy dawno temu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Niniejszy serwis najprawdopodobniej pomyli się jedynie o dwa kwartały. Play wciąż jako nieliczny telekom notuje wzrosty klientów. Aktualnie, bo po 2Q/2017 ma ich na liczniku 14.484.000. Przy okazji operator zanotował około 341 milionów złotych zysku (przy przychodzie 1,63 miliarda złotych). Co trzeba nadmienić, znacznie spada liczba użytkowników na kartę na tle tych ciągle rosnących abonamentowych.

Zupełnie inne nastroje z kolei panują w Plusie. Zielony operator ma aktualnie 11.381.000 klientów. Jego baza zatem ponownie się skurczyła. Plus (grupa Cyfrowy Polsat) może się natomiast pochwalić 964 milionami złotych zysku (przy przychodzie 2,47 miliarda złotych). Gołym okiem więc widać, że pod kątem wyników finansowych za 2Q/2017 zdecydowanie lepiej od Play wypada telekom z uśmiechniętym logiem.

(fot. Play/My mobile)

Polski rynek telekomunikacyjny w 2Q/2017:

 1. Orange (14 555 000 klientów)
 2. Play (14 484 000 klientów)
 3. Plus (11 381 000 klientów)
 4. T-Mobile (10 251 000 klientów)

Przygotowane przez

jest autorem 12780 informacji na tej witrynie.12 komentarzy do “Play jednak nie jest (jeszcze) największą siecią komórkową w Polsce, zaś klientów stracił Plus”

 1. Marcin Odpowiedz

  Mówienie o P4 jako o sieci komórkowej to jest nadużycie.. To takie połaczenie sieci wirtualnej z siecią komórkową co pełną siecią nie jest. Pamiętam jak pracowałem dla P4 jako PH i zaczynaliśmy pierwszą dystrybucje starterów.. Wiesz, że było trudno?? Potem cena zrobiła swoje ale pierwsze ogólnodostępne rozmowy video w cenie zwykłej rozmowy były czymś obok czego nie można było przejść obojętnie. ale teraz?? 1,5Mb/s w roamingu krajowym, ceny standardowe bez zmian od początku istnienia „sieci”.. Co takiego oferuje Play/RBM czego nie ma konkurencja?? NIC.. Ma to samo tylko w gorszym wydaniu. Nie wiem czy byłeś kiedyś w okolicy Chyżnego ale tam ma zasięg jak się uda tylko T-Mobile i to w 2G choć są miejsca, że nawet tego nie ma. Teraz nie ma problemu bo jest roaming za free ale z siecią SK też jest problem. Jak myślisz, czy ktoś kupi starter/abo w Play gdzie nie ma zasięgu? A co jadąc przez puszczę Niepołomicką? Tez brak zasięgu w Play a na inne sieci się nie zalogujesz. Mieszkając w dużym miescie jakim jest Krk tez są miejsca gdzie Play nie działa.. I twierdzisz, że będzie największą siecią???

  • Kamil

   To fakt. 1,5 Mb/s na roamingu krajowym to największy problem Play

  • Marcin

   Największym problemem Playa jest nieumiejętne dysponowanie wolnymi środkami. Dobra oferta nie potrzebuje w reklamie „gwiazd”. A wydawanie tylko po to by ktoś mniej lub bardziej znany to promował jest pozbawione sensu. Zamiast płacić miliony na reklamę lepiej wydać na własne nadajniki. Reklama jest potrzebna ale w innej formie.. np zostać partnerem jakiejś akcji – nie tylko z WOŚP, zrobić lokowanie produktu (tak wiem, że jest w jednym programie) czy zrobić coś na wzór „Inwazji Mocy” z jakimś radiem. Coś na szerszą skalę gdzie wcale nie potrzeba nakładu dużych środków finansowych. Ale najwidoczniej osoby odpowiedzialne za takie działania nie są do końca kompetentne.

  • Zyla

   Mnie się wydaje że reszta sieci wydaje na Ciebie Marcin.Bylem w Chyznym wielokrotnie,S7 tedy przebiega,nigdy nie miałem problemu z siecią.W pleju jestem od początku,mam też inne sieci,wideorozmowa do niczego mi niepotrzebna,podobnie jak milionom ludzi? Byłeś kiedyś w Kurzętniku,jeśli tak licytujemy się pozycjami,w tym roku przybył maszt Pleja,obok stoku narciarskiego,najszybszy internet w okolicy,mogę podesłać Ci screena,67Mb/s

  • Marcin

   Widzę, że masz problem z czytaniem. Okolice Chyżnego to nie główna droga biegnąca przez tą miejscowość. Zapytaj ludzi tam mieszkających. Ale Playowca nie da się przekonać. Ale co ja tam wiem.. Dając przykład np Kiczory. Jeśli tam na karcie Play będziesz miał zasięg lub dasz radę zadzwonić i nawiązać rozmowę to będzie cud. Ale to tylko przykład.

  • Kamil

   Niedługo zrobię test na trasie Torun > Warszawa > Torun i dam znac jak idzie Play w terenie 😉

  • Marcin

   I nawiązują jeszcze do nadajnika z mega szybkim internetem na stoku.. Faktycznie.. dobre miejsce.. zamiast jeździć na nartach będę siedział z laptopem żeby kupić coś na aliexpress.. Chyba że tylko ja tak mam że na stok jadę na narty/deskę a inni po to by korzystać z komputera.. To ja juz taki stary jestem???

 2. marco Odpowiedz

  @Marcin nie doceniasz siły przebicia reklamy Playa! Magia tej sieci działa nadal pomimo znacznie gorszej oferty. Specjaliści od rekalmy naprawdę robią „dobrą robotę” czego sam doświadczyłem rozmawiając z wieloma osobami. Jak wspomniałem że można mieć no limit w a2mobile na rozmowy za 9,90 zł to nie uwierzyli. Tak więc „jedynka” dla Play to kwestia najbliższego kwartału jak napisał Kamil.
  Jak dla mnie (abonenta Plusa i a2mobile) to dobra wiadomość. Spadająca liczba abonentów w Plusie spowodowała że Plus wreszcie ma bardzo dobrą ofertę na kartę (Plush za 25 zł no limit co w rzeczywistości wychodzi mi poniżej 20 zł uwzględniając 5-te doładowanie gratis i częste bonusy za zasilenie przez bankowość internetową).
  Natomiast co do technicznych uwarunkowań też się zgodzę z Marcinem ale w to nie wierzą abonenci Playa „oczarowani” wizją sieci przedstawioną w reklamach.
  Nie tak dawno wracałem z Trójmiasta z kuzynem do Krakowa. On ma abonament firmowy w Play. Twierdził że sieć jest ok a zasięg 4 sieci załatwia sprawę. Dopiero jadąc w pociągu gdzie prędkość internetu malała i zasięg często ginął uwierzył że tak dobrze nie jest widząc stabilny zasięg na moim ‚plusowcu” Dziwił się że operator nie przełącza go na inną sieć pomimo że w ustawieniach miał wybór „auto” Dopiero po wybraniu ‚na sztywno” Plusa miał zasięg.

 3. sev3 Odpowiedz

  Ja codziennie jadę pociągiem do pracy. I często w trasie oglądam YouTube itp. Mam RMB połączony na stałe s siecią T-Mobile. Wolę mieć stabilne 1,5 Mb niż raz 50 a zaraz 0 Mb w sieci macierzystej PLAY. Zasięg playa zamiast się polepszyć to się pogarsza.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt