Lajt Mobile

Polacy uwielbiają mobilną bankowość

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Z pewnością wśród czytelników serwisu My mobile jest bardzo wielu użytkowników, którzy dosłownie ani razu w ciągu roku nie odwiedzili fizycznie oddziału placówki własnego banku. Wszystkie operacje finansowe wykonują oni samodzielnie za pośrednictwem aplikacji mobilnej czy bankowości online (www). To spora rewolucja. Mobilna bankowość i jej zalety przekonały zatem masę osób.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Można się pokusić o jeszcze większe wnioski. Polacy pokochali mobilną bankowość. Mało tego, w tym temacie są często liderami na tle zdecydowanie zamożniejszych krajów zza zachodniej granicy. Według Mastercard to właśnie w Polsce aż 91% ankietowanych dokonuje transakcji finansowych (może to być chociażby przelew) minimum raz w miesiącu przy wykorzystaniu aplikacji czy dedykowanej witryny internetowej.

To najlepszy wynik w Europie. Stary Kontynent może więc sporo uczyć się od kraju nad Wisłą. Tę rewolucję mobilną dobitnie widać w naszych kieszeniach, gdzie praktycznie nikt nie nosi już gotówki. Wszystko opłacane jest kartą, gdzie na momencie historia zakupów ląduje później na liście wydatków w aplikacji. Więcej szczegółów znajdziemy w oficjalnym komunikacie prasowym www.newsroom.mastercard.com/eu/pl/press-releases/badanie-mastercard-polacy-doceniaja-bankowosc-cyfrowa-za-wygode-i-szybkosc.

(fot. MBank/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10488 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

3 komentarze do “Polacy uwielbiają mobilną bankowość”

 1. Hugo Barra Odpowiedz

  W dobie NFC, hce, android pay, Samsung pay, Apple pay, blik to karty są przeżytkiem, ale innowacyjny Kamil o tym nie wie.

  • Kamil

   No popatrz. Wciąż używam karty mBank, a na Sony Xperii XA jakoś wcale nie aktywuje modułu NFC do płatności zblizeniowych

 2. sev3 Odpowiedz

  Ja bym korzystał z NFC przez IKO. Ale.u mnie ta funkcja szybko znikła z aplikacji. Nie wiem czy to kwestia roota czy starego androida 4.4. A z BLIKa bardzo często korzystam przy płatnościach internetowych.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt