PREMIERA: Apple znowu zrobiło to lepiej

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Kilka dni temu w My mobile były prezentowane dwie wady zbliżającego się wielkimi krokami iOS 11. Jednak te niedogodności dotyczyły warstwy prezentacji użytkownika, czyli tzw. front-endu. Czas teraz dla równowagi przedstawić zaletę iOS 11 i to jaką. Chodzi tym razem o kwestię funkcjonalną (back-end w żargonie deweloperskim) całkowicie niezwiązaną z interfejsem, wyglądem.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Otóż iOS 11 umożliwi usuwanie aplikacji w celu zwolnienia drogocennej pamięci (coś o tym wiedzą użytkownicy iPhonów w wersji 16 GB), ale w iście magiczny sposób. Nie jest to zwykłe usunięcie programu. Inżynierowie Apple zastosują usuwanie aplikacji, lecz bez ich danych. W efekcie zyskamy pewną ilość pamięci. Kiedy zaś zdecydujemy się ponownie zainstalować dany tytuł to wszystkie dane logowania, historia ustawień zostaną przywrócone. Aż chciałoby się powiedzieć wilk syty i owca cała.

W Androidzie czy Windows 10 Mobile w podobnej sytuacji dane aplikacji tracimy bezpowrotnie. W efekcie znowu trzeba się przedzierać przez całą masę ustawień. I tak dla każdej z nich z osobna. Prawdziwy dramat, jeśli chodzi o wygodę. Na koniec warto wspomnieć o kolejnej zalecie iOS 11 dotyczącej usprawnienia klawiatury. Teraz już nie trzeba będzie się przełączać do widoku symboli. Wystarczy szybki genialny gest w dół na danym klawiszu, by szybko wprowadzić znak specjalny.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10866 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

6 komentarzy do “PREMIERA: Apple znowu zrobiło to lepiej”

  • Kamil

   Im dłużej używam tym bardziej się przekonuje do iOS. Nie dziwię się, że iPhony są najlepiej sprzedającymi się telefonami na świecie

 1. uga buga riki tiki Odpowiedz

  A w androidzie backup i won na chmurę, Jeszcze więcej drogocennego miejsca.

 2. Draci Odpowiedz

  A gdzie tu rewolucja? Jak coś usuwam to żeby pozbyć się również wszystkich danych albo żeby przywrócić ustawienia fabryczne. To chyba krok w tył? A może w tak cudownym systemie nawet producent nie potrafi usuwac plików?

  • Kamil

   Zawsze lepiej jest mieć dane w zapasie. Pewnie producent da opcję także usunięcia wszystkiego

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt