PREMIERA: Debiut A2Mobile w zestawieniu My mobile RANKING bez rewelacji

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (5 liczba głosów, wasza ocena: 3,00 na 6)
Loading...

debiut-a2mobile-w-zestawieniu-my-mobile-ranking-bez-rewelacji

Nowa sieć komórkowa A2Mobile zadebiutowała bez szczególnych rewelacji w notowaniu My mobile RANKING. Z pewnością dziesiąte miejsce w nim zajęte nie jest dużym osiągnięciem. Szkoda, bo mogło ono być dużo bardziej okazałe. Wystarczyło iść tylko duchem Aero2 i zaoferować klientom bombę w postaci ciągle darmowego internetu, dajmy na to z okrągłym lejkiem 1 Mb/s. Zawsze mielibyśmy jakiś fajny wyróżnik.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

No ale serwis My mobile nie jest tu od doradztwa marketingowego, lecz od pomagania użytkownikom w osiąganiu pełnej mobilności. Oczywiście dalej numerem jeden jest podmiot Virgin Mobile. A2Mobile zaś posiada jedną, niezwykle interesującą paczkę za 8 PLN. Znajdziemy w niej No Limit na rozmowy czy SMSy w Aero2 i Plusie połączone z 50 minutami czy 50 wiadomościami tekstowymi do wszystkich. Do tego dochodzi 300 MB pakiet internetowy, niestety bez tak oczywistego lejka transferu.

Nareszcie w My mobile RANKING bardzo dużo się działo. Był to efekt zakończenia wakacyjnych promocji internetowych przez operatorów, niemalże hurtowo. Natomiast jeśli chodzi o akcje marketingowe to w minionym miesiącu mieliśmy wielką posuchę. Jedyny operator, który pozytywnie zaskoczył to T-Mobile na kartę z podwajaniem doładowań. Oby pod tym względem następny miesiąc był ciekawszy. Oczywiście dokładniejsze szczegóły jak zawsze znajdują się poniżej. Ponadto mamy elegancki komplet 20 sieci.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii zaszły poważne zmiany. A2Mobile bowiem ze swoją stawką 0,18 PLN zdobył oczko, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak NJU Mobile, Klucz Mobile, Izzi Mobile oraz Mobile Vikings. Natomiast dwójka liderów pozostała na niezmienionych pozycjach. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się bardziej postarać.

1. Fakt Mobile – 3 pkt. / 0,15 PLN za minutę

2. Lajt Mobile – 2 pkt. / 0,17 PLN za minutę

3. A2Mobile – 1 pkt. / 0,18 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie zaszły żadne roszady z wyjątkiem praktycznie niewidocznego wyparowania Vectone Mobile z całego peletonu telkomów. Jak to zostało nadmienione we wcześniejszych artykułach, Lycamobile podwyższył cenę za wysłanego SMSa z 0,09 PLN do 0,19 PLN. W efekcie tej negatywnej zmiany spadł on z najwyżej punktowanej lokaty z całym szeregiem innych graczy, który przypomina swoją liczebnością peleton kolarski. W końcowym rozrachunku była to dla niego bardzo bolesna zmiana.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie zaszły istotne zmiany. Są one skutkiem nadmienionego wyżej końca wakacyjnych promocji w pakietach internetowych. Dzięki temu najwięcej stracili tacy operatorzy jak Virgin Mobile oraz Mobile Vikings. Powrót na wysokie drugie miejsce padł zaś łupem Heyah. W przyszłości zaś z fotelu lidera może spaść z hukiem Red Bull Mobile jak tylko się okaże, że faktycznie nie można włączyć genialnej promocji darmowego LTE w starych taryfach. Taka sytuacja aktualnie ma miejsce w taryfie Red Bull Mobile 9 PLN.

1. Red Bull Mobile (za darmo w LTE z limitem 100 GB, potem lejek transferu 2 Mb/s, 0,007 PLN/1 MB) – 3 pkt.

2. Heyah (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu, 0,004 PLN/1 MB) – 2 pkt.

3. Mobile Vikings (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,0019 PLN/1 MB + rok ważności) – 1 pkt.

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii nie mieliśmy żadnych zmian. Warto jednak pochwalić sieci komórkowe, które w miesiącu solidarnie zwiększyły swoje średnie transfery danych. Jak tak dalej pójdzie to operator Orange dumnie przekroczy wartość 20 Mb/s. To naprawdę byłoby coś i duży powód do dumy mieszkańców kraju nad Wisłą. Potwierdzają to bez dwóch realne dane prezentowane na www.speedtest.pl/ranking_isp.

1. Orange – 3 pkt. / około 17,30 Mb/s

2. T-Mobile – 2 pkt. / około 14,37 Mb/s

3. Play – 1 pkt. / około 10,73 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Tutaj mieliśmy pewne zmiany. Już wydawało się, że nowy operator A2Mobile zgarnie dwa punkty, ale w ostatniej chwili sięgnął po oczko. Wszystko przez informację, która mówiła o rezygnacji przez tą sieć komórkową z 2 lat ważności konta po doładowaniu na rzecz popularniejszego roku. Oczywiście poniższe najlepsze zestawienie telekomów zostało wzbogacone o nowego gracza A2Mobile, mimo jego rozczarowania.

1. NJU Mobile/Lycamobile/Virgin Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

3. Klucz Mobile/Fakt Mobile/Mobile Vikings/A2Mobile – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu ponownie najwyższe wyróżnienie ponownie przypadło Virgin Mobile za nowatorską ofertę Freemium, gdzie na dobrą sprawę wcale nie potrzeba doładowywać konta, by móc dzwonić, SMSować oraz surfować po internecie. Produkt zastępuje świetnie podstawowe potrzeby telekomunikacyjne dla osób mało aktywnych. Play z kolei za wprowadzenie z działającą do września lodową promocją internetową z Big Milk został nagrodzony (z uwagi na dużą aktywność marketingową) najwyższym stopniem podium razem z T-Mobile w nagrodę za podwajanie doładowań klientów i to w sposób standardowy. A2Mobile dodatkowo wyróżniono za ciekawy debiut.

1. Virgin Mobile/Play/T-Mobile – 3 pkt. / Innowacyjna oferta Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), kapitalny No Limit za jedyne 29 PLN miesięcznie oferujący rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy bez ograniczeń połączone z internetem 5 GB (zamiast 2 GB w wakacyjnej promocji), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG (główny pakiet dodatkowo nie jest pomniejszony o wykorzystane dane), mamy też promocje dla klubowiczów (zarejestrowanych klientów), zaś w Play darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci, mamy też najlepszy cenowo No Limit za 25 PLN połączony z pakietem internetowym oraz promocję darmowego internetu z lodami Big Milk, darmowe rozmowy oraz (już nie lub) SMSy w sieci T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), do tego dochodzi bonus związany z podwajanie zasilenia konta na kartę

2. Red Bull Mobile Mobile/Mobile Vikings – 2 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi kapitalna promocja z nielimitowanym i bezpłatnym dostępem do superszybkiego mobilnego internetu w technologii 4G LTE, darmowy świat (dedykowany portal) Red Bulla w telefonie, podobnie jest z Play w kwestii Stanu Darmowego wliczając w to bezpłatne 1 GB przyznawane co miesiąc przez rok, natomiast Mobile Vikings za 24 PLN miesięcznie oferuje nielimitowane rozmowy i SMSy ze wszystkimi sieciami komórkowymi połączone z 2 GB paczką internetu, do tego dochodzi darmowy Facebook oraz komunikator Messenger czy darmowe MMSy po doładowaniu

3. TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/Plus/NJU Mobile/A2Mobile – 1 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, NJU Mobile natomiast oferuje największy lejek 64 kb/s jak poziom standardu GPRS, Orange wprowadził atrakcyjny cenowo pakiet 6 GB za 6 PLN, A2Mobile za ciekawy debiut

Ogólna klasyfikacja

Miesiąc wrzesień był wyjątkowo interesujący. Tylko czwórka operatorów pozostała na tych samych pozycjach co wcześniej. Są nimi kolejno liderujące Virgin Mobile, Klucz Mobile, niepozorne T-Mobile i debiutujące A2Mobile. Dumnym awansem zaś mogą się pochwalić również cztery sieci komórkowe, mianowicie Red Bull Mobile, Play, Heyah oraz Lajt Mobile. Spadki dosięgnęło aż dwanaście telekomów. Byli nimi odpowiednio nieco bierni ostatnio Mobile Vikings, NJU Mobile, Fakt Mobile, WRodzinie, Orange, Izzi Mobile, Lycamobile, TuBiedronka, Plus, Plush, W Naszej Rodzinie czy FM Group Mobile.

My mobile RANKING (09/2016) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Virgin Mobile 9 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 3)  
2. Red Bull Mobile 8 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 2)
3. Mobile Vikings 7 pkt. (0, 3, 1, 0, 1, 2)
4. Play 7 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 3)
  NJU Mobile 7 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 1)
6. Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 1)  
7. T-Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)  
8. Fakt Mobile 4 pkt. (3, 0, 0, 0, 1, 0)
  WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)
10. A2Mobile 3 pkt. (1, 0, 0, 0, 1, 1)  
11. Heyah 3 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 1)
  Lajt Mobile 3 pkt. (2, 1, 0, 0, 0, 0)
13. Orange 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
  Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)
16. TuBiedronka 2 pkt. (0, 1, 0, 0, 0, 1)
17. Plus 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 1)
18. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 10404 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

45 komentarzy do “PREMIERA: Debiut A2Mobile w zestawieniu My mobile RANKING bez rewelacji”

 1. marco Odpowiedz

  Mimo wszystko uważam że sieć a2mobile została pokrzywdzona w rankingu ponieważ zaoferowała naprawdę wiele ciekawych rozwiązań. Co prawda nie ma tam darmowego pakietu freeminium ale pakiet za 8 zł gdzie mamy no limit w Plusie (rozmowy+sms) oraz dodatkowo 50 min i 50 sms do innych sieci to wcale nie jest źle. Wielu osobą to wystarczy, zwłaszcza ze pakiet ma jeszcze 300 mb.
  Druga rzecz to rewelacyjny pakiet za 15 zł (no limit ma komórki, rozmowy+ sms). Czy któryś z operatorów coś takiego oferuje?
  I ostatnia rzecz to jakoś sieci. Nie rozumiem dlaczego Play jest na 3 pozycji a Plus jest dalej? Sprawdzałem, testowałem i wcale Play nie jest lepszy od Plusa. W testach prędkości zawsze miałem szybszy internet w Plusie niż Play na tym samym urządzeniu. Szybciej o co najmniej 30%
  Waro tez zwrócić uwagę że po zasileniu najniższa kwota 5 zł w a2mobile, ważność konta przedłuża się aż o 2 lata a nie o rok jak u konkurencji.

  • adiko

   póki co to jeszcze 2 lata, jeden warunek aktywacja startera i doładowanie przed 15 października, później już rok,swoją drogą to się skompromitowali bo ledwo co weszli a już warunki zmieniają oferty.

  • Kamil

   Następny ranking tez w okolicach 25-tego, także nie ma juz seansu aktualizować artykulu

 2. 72 brudne skarpetki Odpowiedz

  Z racji tego że pewnie 50% użytkowników prepaidów doładowuje za ok 30 zł/msc, ten ranking od lat jest wart tyle co nic

  • Kamil

   Masz jakieś źródło tego badania? Zacytuję na koniec jeszcze klasyka, zrób lepszy 😉

  • okrasa

   Pozwolę sobie odpowiedzieć za kolegę. W 2015 r. użytkownicy pre-paidów w Polsce wydawali średnio 35 zł miesięcznie, mediana to 30 zł. Znalezienie tej informacji zajęło mi dokładnie 8 minut. Ale wiesz, ja nie prowadzę serwisu telekomunikacyjnego, więc nie mam biegłości w wyszukiwaniu takich danych, z pewnością można było to znaleźć szybciej. P.S. To oficjalne dane UKE – szukajcie a znajdziecie (nie zamierzam nikogo wyręczać). P.S.2 „Zrób lepszy” – świetna odpowiedź, spróbuję tego w pracy 🙂 Kierownik do mnie – „pana raport zawiera nieścisłości”, a ja „zrób pan lepszy!” 😉 Można wiedzieć, który to klasyk, żeby wiedzieć na kogo się powołać?

  • Suchy

   @Okrasa, internet jest przywilejem, nie obowiązkiem. Jeśli coś Ci tu nie odpowiada = nie wchodź na tą stronę, proste 😉

 3. Steve Jobs Odpowiedz

  virgin się trzyma tylko w tym fankingu przez freemium.
  Kamil, przydałoby się rozgraniczenie ofert, np do 30zł co miesiąc i do 20zł no i do dychu czy nawet 15-16zł na miesiąc.
  Tak to wszystko w jednym worze jest upchane;-/ a też mógłby wychodzić jaki co miesięczny ranking abonamentowy do 30zł lub do 50zł z rozmowami do zagranicy czy nawet ranking roamingowy.

 4. adiko Odpowiedz

  Ja też bym chętnie zobaczył ranking w rozbiciu o kwoty miesięcznie wydawane, ale pewnie się tego nie doczekamy, bo to dla Kamila dużo więcej włożonej pracy by oznaczało.

 5. Mati24 Odpowiedz

  Może i ważność konta zmniejszyli do 1 roku po doładowaniu co według mnie nie ma takiego znaczenia, ale za to powiększyli pakiet za 15 zł. Wcześniej w tej cenie był no limit tylko na komórki+ sms a teraz dołożyli jeszcze 100 minut na stacjonarki. To jest naprawdę rewelacyjny pakiet w takiej konfiguracji. Co z tego że FM Group oferuje no limit (komórki + stacjonarki) za 19,90 zł skoro nie ma tam sms-ów. Sądzę że konfiguracja a2mobile z sms-ami jest bardziej trafna a 100 minut na załatwienia w bankach czy urzędach spokojnie wystarczy.

  • Kamil

   Wiesz, tematy no limitów sa niezwykle mocno skomplikowane. Tam nie ma SMSow, jeszcze gdzie indziej numerów stacjonarnych, a na końcu dużego pakietu internetu 😐

  • adiko

   te 100 Minut na stacjonarne było od samego początku w tym pakiecie za 15 zł więc niczego nie dodali, jak na razie to jedyną zmianą negatywną to zmiana ważności konto po każdym doładowaniu i to niespełna miesiąc od startu co słabo wróży na przyszłość tej ofercie.

 6. okrasa Odpowiedz

  Pisałem już to ostatnim razem – oferta Freemium odnawia się przez pół roku, a nie przez rok. Co pół roku trzeba ją aktywować.

  • okrasa

   Jak chcesz prowadzić portal informacyjny, to zamieszczaj rzetelne informacje. Jak chcesz zamieszczać zmyślone dane, to zacznij prowadzić bloga.

   A jeśli nie potrafisz nawet poprawić błędu, to nie dziw się, że czytelnicy nisko oceniają ranking i poszczególne artykuły. Są osoby, które się tego typu rankingami sugerują – a Ty celowo wprowadzasz ich w błąd, bo nawet nie raczysz poprawić pomyłki jak ktoś zwraca Ci uwagę. P.S. Nie rozumiem po co pod którymś rankingiem pisałeś, że czekasz na uwagi i propozycje dotyczące rankingu – skoro ewidentnie masz w du*ie to co ludzie tu piszą.

  • Kamil

   To nie jest i nigdy nie bedzie portal (z tzw. masówka newsow) nastawiony na ilość oraz bylejakość 

  • Kamil

   Patrze na logi serwera i jestem w szoku. Naprawdę chciało ci się 30-40 artykułów oceniać na 1/6 w przeciągu 3 minut? To jest naprawdę chore. Przez takich właśnie hejterów będę zmuszony usunąć system oceniania treści, z wielką przykrością 😐

  • Kamil

   Aha i jeszcze jedno. Pół roku czy rok nie ma znaczenia w przypadku przedłużenia konta bez doładowania. Zwróć uwagę na napis przedłuża konto (nigdzie nie jest napisane o ile, ważne że jest). Stąd remis całego trio

   Cytuje fragment:

   1. NJU Mobile/Lycamobile/Virgin Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

  • Kamil

   Błędy już wielokrotnie były poprawiane i rankingi miały aktualizacje. W tej podkategorii bugi nie widzę

  • okrasa

   „nie jest i nigdy nie bedzie portal (z tzw. masówka newsow) nastawiony na ilość oraz bylejakość”

   Bylejakość to już dawno reprezentujesz takim podejściem – „nie chce mi się poprawiać błędnej treści, więc to oleję, bo moim zdaniem to nie ma znaczenia”.

   A „hejtera” masz nie jednego właśnie przez takie traktowanie czytelników i zgłaszanych przez nich błędów czy sugestii – czyli notoryczne olewanie. Jak dla mnie możesz ocenę wywalić – skoro do tej pory nie dawała Ci do myślenia niska ocena rankingów, to nie wiem po co w ogóle tę ocenę tam trzymałeś. Komentarze też najlepiej zablokuj, żeby Ci namolni hejterzy nie marudzili…

  • Gregrin

   W gwoli ścisłości to ważność konta jest ustawiana na rok od włączenia freemium. Samo freemium jest włączane na pol roku ale myślałem ze punkty w kategorii „Ważność połączeń wychodzących” są przyznawane właśnie za to ze darmowym sposobem dostaje się RWK. Dziwne jest ze sam autor inaczej to argumentuje…

  • Gregrin

   PS: Czy mi się wydaje czy nie potwierdza się subskrypcji email na odpowiedzi i można innym zasypywać skrzynkę ??

 7. Steve Jobs Odpowiedz

  tak się rozpisałem ale się pokasowało, Kamil pewnie wie dlaczego:-/ Napisze tyle ze w ostatnim zdaniu Okrasa ma rację.

  • Kamil

   Nie ma twojego komentarza, nawet w spamie w systemie administracyjnym

 8. Steve Jobs Odpowiedz

  do kliknięciu „dodaj komentarz” przeładowało do stronki z logiem WordPressa ale to nieistotne już

  • Kamil

   Możliwe byłe błędy techniczne przez 24h, ponieważ pewna wtyczka zepsuła przez chwilę My mobile i wersja mobilna nie była dostępna na dobę

 9. Kamil Odpowiedz

  To co, usuwamy Red Bull Mobile punkty za miesiąc za niemożność kupienia starych taryf wspierających promocje darmowego LTE?

 10. bolo Odpowiedz

  Korzystam więcej z internetu i posiadam Orange free na kartę. Za doładowanie 25-30zl mam 10GB internetu a kwota do wykorzystania na połaczenia i smsy. Kupuję pakiet no limit sms za 10 zł. a 20 zł zostaje na rozmowy. Mi jeszcze zostaje kasa

 11. Albert Odpowiedz

  Dlaczego znowu Red Bull dostał 3 punkty za internet skoro już od około pół roku nie idzie odpalić darmowego LTE (nowemu userowi) ? Po pierwsze nie można już nigdzie kupić startera ze starą taryfą, po drugie po migracji z innej sieci trafia się do nowej taryfy i po trzecie nie da się przejść z nowej do starej taryfy (tej z free LTE).

 12. von Odpowiedz

  KAMIL nie przejmuj sie tymi niektórymi komentarzami wg.mnie i pewnie wielu rankig jest ok tak ,ze tak trzymaj i nie daj sie zmanipulowac na jakies zmiany

 13. Bolo Odpowiedz

  Te Virigin jest pojebane. Numer 16 października miał zostać przeniesiony a do dnia dzisiejszego nie jest aktywny.poprzednia sieć wylaczyla zgodnie z terminem. Maja jakiś problem techniczny i nie mogą go rozwiązać. Ani nawet terminu kiedy zostanie usunięte. I czekać nie wiadomo ile.

  • Kamil

   Spokojnie, ponoć wdrażają nowy system IT dla potrzeb przyszłego abonamentu

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt