PREMIERA: Nowa wersja sklepu Google Play coraz bardziej kopiuje App Store

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Sklep z aplikacjami Google Play otrzymał uaktualnienie oznaczone numerkiem 7.6.08. Już na pierwszy rzut oka widać redesign sekcji aktualizowanych pozycji. Co ciekawe, do złudzenia pod względem wyglądu przypomina on App Store. Widać więc, że Google wzoruje się od najlepszych. Wystarczy spojrzeć chociażby na napis aktualizuj z charakterystyczną ramką, obwódką.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Już nie ma on formy wielkiego zielonego przycisku. Google Play w wersji 7.6.08 to także bardzo ważne zmiany funkcjonalne. Po pierwsze, bez przechodzenia do widoku aplikacji prezentowana jest waga aktualizacji (na całe szczęście Delta, czyli tylko zmienionych paczek plików). Po drugie, można wreszcie aktualizować tytuły z poziomu dostępnej listy z osobna. Poprzednio trzeba było ponownie przechodzić do głównego widoku aplikacji. To bardzo wygodne usprawnienie.

Na koniec jeszcze mała sztuczka. Jeśli nie chcemy się bawić w ręczne poszukiwanie pliku APK to bardzo łatwo możemy wymusić aktualizację sklepu Google Play do najnowszej wersji 7.6.08. Wystarczy tylko w jego ustawieniach kliknąć na sekcję informacji o wersji. Wtedy wyświetli się nam posiadana wersja. Jeśli sklep Google Play jest nieaktualny to następne jego uruchomienie wywoła uaktualnienie. Tak właśnie było w przypadku testów My mobile, gdzie momentalnie nastąpił redesign.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10082 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

1 komentarz do “PREMIERA: Nowa wersja sklepu Google Play coraz bardziej kopiuje App Store”

  1. Kamil Odpowiedz

    App Store ma jeszcze jedna fajna opcje na tle Google Play w widoku listy aktualizowanych aplikacji, gdzie widać po szybkim kliknięciu co nowego bez przechodzenia do dedykowanej karty

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt