PREMIERA: Znamy średnią prędkość mobilnego internetu w Polsce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Szału nie ma. To chyba jest najdelikatniejsze określenie średniej prędkości mobilnego internetu w Polsce. Niestety, ale nie udało się przekroczyć nawet bariery 20 Mb/s. Takie są fakty w oparciu o W4 operatorów strukturalnych oraz ich możliwości. W ostatnich danych za grudzień ubiegłego roku mocno awansował T-Mobile na tle Orange względem średnich pomiarów, ale to i tak za mało.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Gdybyśmy zsumowali te ich cztery wyniki i później podzieli przez taką samą ilość to otrzymamy realny wynik, bo na podstawie masy testów użytkowników. Tak więc nie przedłużając, średnia prędkość mobilnego internetu w Polsce w 2016 roku wynosiła dokładnie 16,18 Mb/s. To bardzo słaby rezultat. W naszych domach na stałych łączach na nikim wrażenia nie robią prędkości typu 50 Mb/s, 100 Mb/s, a nawet 300 Mb/s.

W dodatku w ich przypadku nie ma mowy o negatywnym efekcie zapchania sieci komórkowej w godzinach szczytu. Tak więc śmiało można powiedzieć, iż w skali ogółu bardzo mocno przereklamowane jest te LTE-A, którym tak mocno szczycił się dosłownie na dniach Plus. Zasięg to jedno, a uśredniona rzeczywistość milionów Polaków to już zupełnie inna bajka. Warto o tym pamiętać po lekturze niniejszego artykułu.

(fot. LTE/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12969 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “PREMIERA: Znamy średnią prędkość mobilnego internetu w Polsce”

    • Kamil

      U mnie tez bez szału w Red Bull Mobile, średnio 30 Mb/s w środku nocy

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt