PREMIERA: Taptic Engine niewypałem

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Każdy kto miał w dłoni iPhona 7-generacji ten to potwierdzi. Ten nowy przycisk home (początek) jest jakiś dziwny. W pierwszej chwili próbujemy go wcisnąć, a tam nic, nie ma efektu głębokiego przeskoku, a jedynie zaskakująca wibracja go symulująca. Odpowiada za to dedykowany silniczek Taptic Engine. Apple w ten sposób chciało zapewne wyeliminować zbyt duże jego serwisowanie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

W rzeczywistości wyszło słabo. Zdecydowanie lepiej i przyjemniej korzystało się z normalnego przycisku home w starszych iPhonach (choć wciąż znakomicie działających). Kto wie, być może ten nieszczęsny wirtualny Touch ID jest przyczyną pewnych spadków w wynikach finansowych Apple. Klienci tym razem nie połknęli haczyka jak dawniej w sposób masowy. Swoją drogą to ciekawe czy następny iPhone dalej będzie go posiadał.

Spekulacje z Cupertino są na ten temat niezwykle ciekawe. Otóż Apple całkowicie się pozbędzie przycisku początek z obudowy. Menu stanie się ekranowe coś jak w Sony Xperii XA. Ba, nawet Samsung ma iść tą drogą w przepięknym (na podstawie pierwszych wycieków) flagowcu GALAXY S8. W praktyce brak fizycznych przycisków menu nie stanowi żadnego problemu w użytkowaniu, a dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii kolejnego jakże skomplikowanego podzespołu.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 9175 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt