SMS Advanced, to już istnieje

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 4,00 na 6)
Loading...

sms-advanced-to-juz-istnieje

Jak podają amerykańskie media, koncern Google w swoim najnowszym Androidzie 7.1 Nougat na smartfonach Pixel powoli wdraża technologię SMS Advanced. Dzięki standardowi Rich Communication Services (w skrócie RCS) nasze stare, dobre i poczciwe wiadomości tekstowe zyskają drugie życie. Dokładniej mówiąc chodzi o kolejne funkcjonalności.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Ich brak dosłownie na dniach nadmieniał serwis My mobile w felietonie o tytule SMS 2.0, który znowu okazał się być proroczy. Technologia SMS Advanced pozwoli chociażby na otrzymanie potwierdzenia odczytania wiadomości tekstowej. To jednak nie koniec atrakcji. Użytkownik będzie miał sygnalizowany moment odpisywania zupełnie tak jak w komunikatorze Messenger od Facebooka. Zwiększony zostanie transfer plików do 10 MB.

Dzięki temu wiadomości multimedialne MMS nie będą już zawierały obrazków w aż tak dużym stopniu skompresowanych. W dodatku jeśli tylko będzie to możliwe po stronie odbiorcy to SMSy będą wysyłane przez Internet, a nie po łączności komórkowej operatora zupełnie tak jak obecnie w iMessage od Apple. Ponadto sieci Verizon oraz Sprint rodem z USA już testują te rozwiązanie dla Androida. Oby wkrótce SMS Advanced stał się standardem dla aplikacji wiadomości w przypadku wszystkich Androidów 7.0 Nougat.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11517 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt