PREMIERA: Oto kolejna genialna funkcja iOS

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 2,00 na 6)
Loading...

oto-kolejna-genialna-funkcja-ios

To są właśnie te detale, które definiują jakość piłkarza. Tak często lubi mówić były obrońca Tomasz Hajto w niedzielnym programie piłkarskim Cafe Futbol. To samo śmiało można powiedzieć o oprogramowaniu iOS napędzającym iPhony. Im dłużej człowiek je używa, tym bardziej docenia kunszt, geniusz projektantów oraz inżynierów Apple.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tym razem na tapetę wzięty zostanie moment przygaszenia ekranu. W takiej sytuacji każde dotknięcie touchpada nie skutkuje akcją typu wybranie elementu (jak u konkurencji Android oraz Windows 10 Mobile), a jedynie przywrócenie pełnego podświetlenia. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż nie martwimy się przypadkowym kliknięciem oraz późniejszym uruchomieniem dajmy na to jakiejś aplikacji z siatki menu.

Dopiero drugie dotknięcie skutkuje pełną nawigacją po menu. Pierwsze zawsze w iOS odpowiada za pełne podświetlenie (oczywiście chodzi tutaj o moment przygasania ekranu). W przeszłości serwis My mobile chwalił kapitalną funkcję otwierania stron internetowych bez wchodzenia na nie z poziomu aplikacji. Jest to swoistego rodzaju mistrzostwo świata w kwestii ergonomii oraz wygody użytkowej.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Oto kolejna genialna funkcja iOS”

  1. Janek Odpowiedz

    Taka uwaga językowa odnośnie błędu. Ale jakoś specjalnie konkretnie Tobie nie wytykam, bo to niezmiernie częsta wpadka wśród ludzi i nie jakaś drastyczna (w końcu chodzi o dawno nieużywany archaizm podobny do powszechnego słowa, więc wyjątkowo łatwo zrobić błąd). Nie bierzemy nic „na tapetę” tylko „na tapet”. Związek frazeologiczny opiera się na wyrazie „tapet” (stół do obrad, którego forma inaczej odmienia się niż „tapeta”), a nie wyrazie „tapeta”. Stąd branie czegoś „na tapet”, a nie „na tapetę”.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt