Przez zaledwie rok udziały Windows Phone zmalały o połowę

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

przez-zalewie-rok-udzialy-windows-phone-zmalaly-o-polowe

Windows Phone praktycznie zwija się z rynku i nic nie wskazuję, by miał do niego szybko wrócić. Takie nasuwają się wnioski po opublikowanym raporcie firmy badawczej Gartner. W przeciągu roku bowiem udziały mobilnych kafelków spadły z 2,8% do marnego poziomu 1,1% na świecie. Oznacza to, że tylko jedna osoba na sto używa platformy komórkowej Microsoftu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jedynym ratunkiem dla tego płonącego środowiska jest udana aktualizacja smartfonów do wersji Windows 10 Mobile. Jeśli tylko ten produkt stanie się normalnie używalny to jest szansa, że Microsoft znowu wróci do gry, a dokładniej mówiąc udziałów globalnych gdzieś w granicach 3%, a może w porywach nawet i 5%. W tej chwili mamy na nim niestety duopol koncernów Google oraz Apple, co nie jest dobrym zjawiskiem dla konsumenta.

Dominacja Androida po 4Q/2015 jest ogromna, gdyż wynosi aktualnie 80,7% (rok temu było to 76%). Z kolei iOS ma garści 17,7% światowego tortu (spadek z zeszłorocznych 20,4%). Widzimy więc wyraźnie, że brakuje na nim tego trzeciego gracza. Windows 10 Mobile pod względem wizualnym jest naprawdę niezły, posiada też szereg nowych funkcji jak szybkie odpowiadanie na SMSy. Czekamy zatem na jego premierę z niecierpliwością.

(fot. Microsoft/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11859 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “Przez zaledwie rok udziały Windows Phone zmalały o połowę”

  • Kamil

   To akurat jest zła informacja dla klientów oraz całego rynku, gdyż jest mniejsza konkurencja

  • Kamil97

   Dla mnie wielka szkoda. Jest co bardzo ciekawy system ale niestety, mniejsza popularność = mniejsze zainteresowanie deweloperów tworzeniem aplikacji pod mobilne kafelki. Ale na pocieszenie statystyki z wiarygodnego źródła (http://gs.statcounter.com/#mobile_os-ww-monthly-201501-201601) Windows Phone w styczniu działał na 2,16% (-0,13 p.p w stos. do grudnia) mobilnych urządzeń zaś w Polsce zdobył 7,27% (-0,33 p.p). W Polsce jest to całkiem znośny wynik 🙂

 1. xiumanag Odpowiedz

  Denny system – denne udziały.

  PS. jaka konkurencja,jak tylko nokie miały to coś?

  • Krystian

   Ja uważam, że Windows nas telefony jest bardzo w porządku. Natomiast zgadzam się, że sami sobie robią ała udostępniając go (praktycznie) tylko na Lumiach.

  • Kamil

   Moim zdaniem wizualnie Windows Phone wręcz deklasuje Androida

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt