Windows Phone rośnie w siłę kosztem iOS

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

windows-phone-rosnie-w-sile-kosztem-ios

Mobilny system operacyjny Windows Phone rośnie w siłę kosztem iOS i ma już w garści około 10% rynku w wielu krajach (są to głównie terytoria Europy). To wielki sukces Microsoftu, któremu konsumenci zaufali w kwestii otrzymywania gwarancji aktualizacji oprogramowania. Windows Phone to także jest pewna tania alternatywa dla Androida na tle wciąż zbyt drogiego iOS od Apple.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Warto w tym miejscu zwrócić szczególną uwagę na rynek Włoski. W ojczyźnie Pizzy (darmowej dla Windows Phone, co jest tutaj dodatkowym kuriozum) mobilne kafelki prześcignęły ze swoimi 14,4% udziałami platformę iOS raportującą 10,6%. To pierwszy sygnał, że klienci stawiają na płynne oraz bardzo komfortowe działanie systemu na tle Androida, który ma w tym aspekcie jeszcze wiele do zrobienia. Oczywiście zielony robot ciągle panuje i rządzi na świecie.

Ma on w garści od 61% w Anglii do nawet 88% udziałów w Hiszpanii. Generalnie panuje zasada, im dany kraj biedniejszy tym więcej osób wybiera najtańszego Androida. Idealnym potwierdzeniem jest tutaj borykająca się z wielkimi problemami gospodarczymi ojczyzna Katalonii. Lada moment w tej materii powinien go dogonić Windows Phone, o ile już tego nie zrobił z takimi mocno budżetowymi produkcjami jak chociażby Nokia Lumia 530. Dokładniejsze raporty firmy Kantar znajdziemy na dedykowanej podstronie.

(fot. Microsoft/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt