Smartfony mają się dobrze

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

smartfony-maja-sie-dobrze

Aż chciałoby się powiedzieć ten balon chyba nigdy nie pęknie. Znowu bowiem zwiększyła się sprzedaż smartfonów. Według danych firmy badawczej IDC na świecie w całym ubiegłym roku sprzedało się ich 1,43 miliarda sztuk. Dla porównania dwa lata wcześniej był to poziom 1,23 miliarda urządzeń z prawdziwym mobilnym systemem operacyjnym.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Co ciekawe, rekordowy był także ostatni 4Q/2015 z wynikiem blisko 400 milionów sprzedanych inteligentnych telefonów komórkowych. Na koniec warto też rzucić okiem na największych dostawców smartfonów w minionym kwartale. Pierwsza piątka plasowała się kolejno dla Samsunga (85,6 miliona urządzeń), Apple (74,8 miliona), Huawei (32,4 miliona), Lenovo z Motorolą (20,2 miliona) oraz Xiaomi (18,2 miliona).

Z kolei Top 5 dla całego 2015 roku wyglądało identycznie, gdyż na czele jest Samsung (325 milionów telefonów), Apple (232 miliony), Huawei (107 milionów), Lenovo z Motorolą (74 miliony) i Xiaomi (71 milionów). Pikanterii całej sprawie dodaje jeszcze fakt, iż w topowej piątce kluczowych producentów zabrakło tak znanych niegdyś graczy jak chociażby Sony Mobile, LG, HTC czy też kultowej wręcz Nokii w duecie z Microsoftem.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt