PREMIERA: Virgin Mobile ma goniącą czołówkę

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (5 liczba głosów, wasza ocena: 3,00 na 6)
Loading...

virgin-mobile-ma-goniaca-czolowke

Aż chciałoby się powiedzieć nareszcie coś zaczyna się dziać w zestawieniu najlepszych sieci na kartę My mobile RANKING. Virgin Mobile ma bowiem liczną grupę pościgową. Zaledwie jeden punkt mniej ma od niego Mobile Vikings, w tej chwili druga sieć komórkowa na kartę w Polsce pod względem atrakcyjności oferty. Trzecie jest też niezłe NJU Mobile (submarka Orange).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Czwarty zaś Red Bull Mobile i piąty Play. Co ciekawe, pomiędzy pierwszym operatorem Virgin Mobile, a tym piątym występują zaledwie trzy punkty różnicy. To dobitnie pokazuje jak bardzo wyrównana jest konkurencja w temacie atrakcyjności sieci komórkowych. Swoją drogą to interesujące jak jeszcze długo telkom Virgin Mobile będzie dominował, a tym samym piastował pozycję samodzielnego lidera.

W końcu zawsze jakaś dominacja z czasem się kończy. Tak było w przeszłości już z operatorem Play czy właśnie Virgin Mobile. Na chwilę obecną żaden gracz nie przedstawił tak dużej innowacji na miarę oferty Freemium. Dla przypomnienia warto dodać, że dawała ona klientom za darmo 30 minut na rozmowy, 30 SMSów i 300 MB internetu miesięcznie. To wszystko połączone w parze z roczną ważnością konta. Innymi słowy bomba. Pozostałe szczegóły odnośnie najnowszego zestawienia najlepszych sieci prezentowane są poniżej.

(fot. Virgin Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii zaszła wcześniej ważna zmiana za sprawą dosyć kontrowersyjnego zakończenia polskiej działalności przez wirtualną sieć komórkową Vectone Mobile. Skutkiem tego było zdobycie punktu przez takich graczy jak NJU Mobile, Klucz Mobile, Izzi Mobile czy też Mobile Vikings. Pierwszy z nich dodatkowo mógł się pochwalić wysokim miejscem na podium w całościowym zestawieniu.

1. Fakt Mobile – 3 pkt. / 0,15 PLN za minutę

2. Lajt Mobile – 2 pkt. / 0,17 PLN za minutę

3. NJU Mobile/Klucz Mobile/Izzi Mobile/Mobile Vikings – 1 pkt. / 0,19 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie zaszły żadne roszady z wyjątkiem praktycznie niewidocznego wyparowania Vectone Mobile z całego peletonu telkomów. Jak to zostało nadmienione we wcześniejszych artykułach, Lycamobile podwyższył cenę za wysłanego SMSa z 0,09 PLN do 0,19 PLN. W efekcie tej negatywnej zmiany spadł on z najwyżej punktowanej lokaty z całym szeregiem innych graczy, który przypomina swoją liczebnością peleton kolarski. W końcowym rozrachunku była to dla niego bardzo bolesna zmiana.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie zaszły pewne istotne zmiany. Głównymi wygranymi są telkomy Mobile Vikings oraz Virgin Mobile za sprawą wprowadzenia promocji świetnych cenowo pakietów internetowych w sam raz na wakacje. W efekcie na tych roszadach mocno stracił operator Heyah, który pozostał dalej pasywny na działania aktywnej konkurencji. Oczywiście wraz z zakończeniem sezonu urlopowego może on powrócić na swoje poprzednie miejsce. Dokładniejsze szczegóły są w ostatnim przeglądzie pakietów internetowych.

1. Red Bull Mobile (za darmo w LTE z limitem 100 GB, potem lejek transferu 2 Mb/s, 0,007 PLN/1 MB)

2. Mobile Vikings (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,00071 PLN/1 MB + rok ważności)

3. Virgin Mobile (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,00088 PLN/1 MB + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii tym razem mieliśmy zmiany. Chodzi o operatora Play, który wyprzedził na ostatniej, trzeciej punktowanej pozycji Plusa. Orange z kolei dodatkowo się umocnił na pozycji lidera. Z kolei o przyspieszeniu Play informował już My mobile w jednym z artykułów opublikowanych w tygodniu. Potwierdzają to tradycyjnie dane na www.speedtest.pl/ranking_isp. Z pewnością na tym polu będzie dalej miała miejsce zażarta walka z Plusem.

1. Orange – 3 pkt. / około 17,19 Mb/s

2. T-Mobile – 2 pkt. / około 15,05 Mb/s

3. Play – 1 pkt. / około 11,59 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Tutaj mieliśmy znowu zmiany. W związku z wprowadzeniem możliwości doładowań oficjalnymi kanałami Play, operator Mobile Vikings zmniejszył próg minimalnego zasilenia z dawnych 10 PLN do 5 PLN. Dało tu ma jakże cenny w końcowym rozrachunku punkt do łącznej klasyfikacji. Pozostałe telkomy są na identycznych pozycjach jak wcześniej. Nie da się również ukryć faktu, iż ta podkategoria nieco już traci na znaczeniu.

1. NJU Mobile/Lycamobile/Virgin Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

3. Klucz Mobile/Fakt Mobile/Mobile Vikings – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu ponownie najwyższe wyróżnienie ponownie przypadło Virgin Mobile za nowatorską ofertę Freemium, gdzie na dobrą sprawę wcale nie potrzeba doładowywać konta, by móc dzwonić, SMSować oraz surfować po internecie. Produkt zastępuje świetnie podstawowe potrzeby telekomunikacyjne dla osób mało aktywnych. Play z kolei za wprowadzenie najtańszego No Limitu w Polsce za 25 PLN został nagrodzony najwyższym stopniem podium razem z Virgin Mobile. Istotny punkt trafił zarówno do Orange jak i operatora T-Mobile za pozytywne nowości przedstawione już wcześniej.

1. Virgin Mobile/Play – 3 pkt. / Innowacyjna oferta Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), kapitalny No Limit za jedyne 29 PLN miesięcznie oferujący rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy bez ograniczeń połączone z internetem 5 GB (zamiast 2 GB w wakacyjnej promocji), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG (główny pakiet dodatkowo nie jest pomniejszony o wykorzystane dane), mamy też promocje dla klubowiczów (zarejestrowanych klientów), zaś w Play darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci, mamy też najlepszy cenowo No Limit za 25 PLN połączony z pakietem internetowym

2. Red Bull Mobile Mobile/Mobile Vikings/T-Mobile – 2 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi kapitalna promocja z nielimitowanym i bezpłatnym dostępem do superszybkiego mobilnego internetu w technologii 4G LTE, darmowy świat (dedykowany portal) Red Bulla w telefonie, podobnie jest z Play w kwestii Stanu Darmowego wliczając w to bezpłatne 1 GB przyznawane co miesiąc przez rok, natomiast Mobile Vikings za 24 PLN miesięcznie oferuje nielimitowane rozmowy i SMSy ze wszystkimi sieciami komórkowymi połączone z 2 GB paczką internetu, do tego dochodzi darmowy Facebook oraz komunikator Messenger czy darmowe MMSy po doładowaniu, darmowe rozmowy oraz (już nie lub) SMSy w sieci T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy)

3. TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/Plus/NJU Mobile/Orange – 1 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, NJU Mobile natomiast oferuje największy lejek 64 kb/s jak poziom standardu GPRS, Orange wprowadził atrakcyjny cenowo pakiet 6 GB za 6 PLN

Ogólna klasyfikacja

Miesiąc lipiec pozytywnie zaskoczył sporymi przetasowaniami. Dokładnie sześć sieci awansowało i były to Mobile Vikings, Play, Orange, T-Mobile oraz na zasadzie rykoszetu (nie jakiś własnych szczególnych osiągnięć) Lycamobile czy TuBiedronka. Czwórka operatorów zaś zanotowała spadek, mianowicie NJU Mobile, Red Bull Mobile, Klucz Mobile oraz Heyah. Bez zmian mamy z kolei dziewiątkę podmiotów i są to kolejno liderujące Virgin Mobile, Fakt Mobile, Izzi Mobile, WRodzinie, Lajt Mobile, Plus, Plush, W Naszej Rodzinie wspólnie z FM Group Mobile. Oby zatem za miesiąc było równie ciekawie.

My mobile RANKING (07/2016) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Virgin Mobile 10 pkt. (0, 3, 1, 0, 3, 3)  
2. Mobile Vikings 9 pkt. (1, 3, 2, 0, 1, 2)
3. NJU Mobile 8 pkt. (1, 3, 0, 0, 3, 1)
4. Red Bull Mobile 8 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 2)
5. Play 7 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 3)
6. Klucz Mobile 6 pkt. (1, 3, 0, 0, 1, 1)
7. Orange 4 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 1)
  T-Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
  Fakt Mobile 4 pkt. (3, 0, 0, 0, 1, 0)  
  Izzi Mobile 4 pkt. (1, 3, 0, 0, 0, 0)  
  WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)  
12. Lajt Mobile 3 pkt. (2, 1, 0, 0, 0, 0)  
13. Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)
14. TuBiedronka 2 pkt. (0, 1, 0, 0, 0, 1)
15. Plus 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 1)  
  Heyah 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 1)
17. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 9140 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

18 komentarzy do “PREMIERA: Virgin Mobile ma goniącą czołówkę”

 1. Kamil Odpowiedz

  Coś mam przeczucie, że za miesiąc ostro w dół pójdzie Red Bull Mobile 😐

  • Kamil

   Nie mogę wlaczyc promocji darmowego LTE w RBM 9 PLN, choc nie przenosilem numeru od lat. Zobaczymy co odpisze BOK Play

  • jdtech

   DIL nie działa w RBM7MNP – w RBM5 (czyli także RBM9) działa normalnie, podobnie w RBM7. Sprawdż taryfę w Play24.

  • adiko

   Kamil korzystasz z DIL-a tyle czasu i nawet nie wiesz co się dokładnie dzieje z usługą.
   Bo jeśli masz taryfę RBM 7 MNP to nie włączysz jej, promocja dalej jest ale RBM 7 bez MNP oraz RBM 5, możesz przejść do RBM 5 (tam jest DIL) ale radzę sobie najpierw numer zarejestrować i włączyć pakiet za to, potem przejdź do RBM 5 i przeniesiesz RWK z tego no i będziesz mógł włączyć DIL-a ponownie i o ile się nie myle to można włączyć drugi raz ten pakiet za rejestracje ale jak zrobisz to szybko po migracji, więc DIL nie zniknął jest w 2 taryfach dalej poza tą z migracji z innej sieci.
   Info z blog play o tym że dalej jest DIL:
   https://blogplay.pl/2016/06/rbm-zmiany-w-ofercie-mnp/

  • Kamil

   U mnie w RBM 9 PLN dalej powinna usluga normalnie dzialac. Nie wiem, moze to jest awaria kodow USSD albo bug na moim koncie. Czekam na info z BOKu Play

  • adiko

   spróbuj włączyć przez Play24 ja tak zawsze aktywuje oraz pakiet internetowy do tego, i podaj nazwę taryfy z Play24 bo nie ma takiej taryfy jak RBM 9 to tylko nominał startera.

 2. kamilos Odpowiedz

  Niestety jest coraz gorzej z porgramem RBM Collect. Od 10 dni nie mogę skorzystać z darmowych dni bez limitu. Zarówno w aplikacji jak i sms-em dostaje komunikat że z powodu błędu technicznego zlecenie nie może być zrealizowane. Konsultanci informują że jest awaria. Ok awaria może zdarzyć się wszędzie, ale w tym przypadku trwa to już 10 dni!

 3. Marco Odpowiedz

  Ja również mam problem z uruchomieniem dni bez limitu w RBM Collect. Nawet przed chwilą dzwoniłem do konsultanta w rbm collect i niestety uzyskałem podobną odpowiedz czyli ze informatycy nad tym pracują i nic nie może zrobić. Dziwne to bo RBM zawsze podkreślał swoją niezawodność a tu nie mogą się uporać z problemem od ponad tygodnia.
  Wiem że tu na forum jest wielu fanów tej sieci i w związku z tym mam pytanie, może któremuś z Was uda się ustalić o co tu chodzi? Czy czasem RBM nie chce wycofać się z programu Collect po cichu? Ponad tygodniowa awaria wydaje się dziwnie podejrzana.

  • adiko

   Gdyby mieli się z tego wycofywać to nie zrobią tego w ten sposób, nic by na tym zyskali. Awaria jak była tak dalej jest to fakt i nikomu nie działa Colect obecnie, z tego co słyszałem od innych mają dawać rekompensatę za tą awarię każdemu kto zgłosi to na play24, niestety ale na konto promocyjne ponoć 30 zł, sam czekam na odpowiedź w sprawie zgłoszenia na play24.

  • Kamil

   Jest progres! W końcu otrzymałem zwrotkę o przyjęciu zgłoszenia z BOK Play. Oby zatem była to tylko awaria 😉

  • Kamil

   Niestety dni lecą, a odpowiedzi wciąż brak z BOKu P4 😐

 4. Marco Odpowiedz

  Dzięki za info Adiko 🙂

  Zapytam jeszcze przy okazji czy pieniądze z konta promocyjnego można w RBM Energy wykorzystać na pakiety? np. na pakiet za 30 zł gdzie mamy internet, rozmowy i smsy z mmsami?

  • adiko

   oczywiście że nie dlatego pisałem niestety, środki promocyjne tylko w taryfie Playa MiniMax wchodzą w nolimit rozmów, poza tą jedną jedyną taryfą u żadnego innego operatora nie kupisz za to jakichkolwiek pakietów.

 5. Kamil Odpowiedz

  Dziwna sprawa, niby mam błąd przy aktywacji darmowego LTE, ale promocja faktycznie u mnie działa i internet 15 GB mam za free w taryfie RBM 9 PLN 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt