PREMIERA: Virgin Mobile powiększa przewagę w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (5 liczba głosów, wasza ocena: 3,00 na 6)
Loading...

Sieć komórkowa Virgin Mobile powiększa swoją przewagę nad rywalami do kolejnych czterech oczek. Takie są wnioski grudniowego zestawienia My mobile RANKING. Dla porównania jeszcze miesiąc temu wicelider, mianowicie Mobile Vikings miał tylko dwa punkty straty. Teraz jednak operator należący do koncernu Richarda Bransona mu tylko dalej odskoczył.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Swoją drogą był to niesamowity czas dla Virgin Mobile, które stało się w zasadzie dominatorem (jak niegdyś Mariusz Pudzianowski podczas zawodów Strongman) całego 2016 roku. Wracając teraz do My mobile RANKING trzeba też obowiązkowo nadmienić spadek sieci komórkowej Play, na która spada lawina krytyki za ograniczenie prędkości internetu w roamingu krajowym do słabiutkich 3 Mb/s. Fioletowy operator stracił trzecią lokatę na rzecz nieco biernego ostatnio NJU Mobile, czyli takiego lepszego kuzyna Orange.

Jest to efekt wolniejszych średnich transferów mobilnego dostępu do sieci web od Plusa. Zielony telekom zaś nieoczekiwanie dzięki temu awansował nieco w dolnych rejonach tabeli (więcej szczegółów na ten temat znajdziemy poniżej w dedykowanej podkategorii). Nie da się również ukryć faktu, że ostatni rok był słaby w temacie jakiś spektakularnych promocji. Stąd właśnie mamy taką hegemonię Virgin Mobile, któremu nikt nie zagroził. Nie było bomb w stylu Formuł 4.0 z przełomowym wówczas No Limitem do wszystkich.

(fot. Virgin Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii wcześniej zaszły zmiany. A2Mobile bowiem ze swoją stawką 0,18 PLN zdobył oczko, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak NJU Mobile, Klucz Mobile, Izzi Mobile oraz Mobile Vikings. Natomiast dwójka liderów pozostała na niezmienionych pozycjach. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się bardziej postarać.

1. Fakt Mobile – 3 pkt. / 0,15 PLN za minutę

2. Lajt Mobile – 2 pkt. / 0,17 PLN za minutę

3. A2Mobile – 1 pkt. / 0,18 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie zaszły żadne roszady z wyjątkiem praktycznie niewidocznego wyparowania Vectone Mobile z całego peletonu telkomów. Jak to zostało nadmienione we wcześniejszych artykułach, Lycamobile podwyższył cenę za wysłanego SMSa z 0,09 PLN do 0,19 PLN. W efekcie tej negatywnej zmiany spadł on z najwyżej punktowanej lokaty z całym szeregiem innych graczy, który przypomina swoją liczebnością peleton kolarski. W końcowym rozrachunku była to dla niego bardzo bolesna zmiana.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie ponownie zaszły znaczące zmiany. Dzięki wznowieniu rewelacyjnego pakietu 10 GB za 10 PLN przez Virgin Mobile, spadł mu znacząco średni koszt 1 MB. Te małe miejsca dziesiętne po przecinku spowodowały awans na drugie miejsce kosztem Mobile Vikings. Stąd właśnie wzięło się powiększenie przewagi nad najgroźniejszym rywalem. Dalej lideruje w tej podkategorii Heyah z dzienną paczką 50 MB za darmo na pełnej prędkości, co skutkuje 1,5 GB danych do wykorzystania miesiąc.

1. Heyah (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu, 0,004 PLN/1 MB)

2. Virgin Mobile (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,00097 PLN/1 MB + rok ważności)

3. Mobile Vikings (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,0019 PLN/1 MB + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii znowu nastąpiła pewna roszada pozycji. Teraz to Plus okupuje trzecią, ostatnią punktowaną lokatę kosztem Play. Zmianie uległo też źródło, na podstawie którego następuje weryfikacja. Chodzi o średnią prędkość pomiarów dla internetu mobilnego, a nie całego (z włączeniem tego stacjonarnego) jak to było poprzednio. Więcej szczegółów znajdziemy tradycyjnie na podstronie serwisu SpeedTest www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. Orange – 3 pkt. / około 19,91 Mb/s

2. T-Mobile – 2 pkt. / około 17,99 Mb/s

3. Plus – 1 pkt. / około 14,95 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Tutaj mieliśmy wcześniej pewne zmiany. Już wydawało się, że nowy operator A2Mobile zgarnie dwa punkty, ale w ostatniej chwili sięgnął po oczko. Wszystko przez informację, która mówiła o rezygnacji przez tą sieć komórkową z 2 lat ważności konta po doładowaniu na rzecz popularniejszego roku. Oczywiście poniższe najlepsze zestawienie telekomów zostało wzbogacone o nowego gracza A2Mobile, mimo jego rozczarowania.

1. NJU Mobile/Lycamobile/Virgin Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

3. Klucz Mobile/Fakt Mobile/Mobile Vikings/A2Mobile – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu ponownie najwyższe wyróżnienie ponownie przypadło Virgin Mobile za nowatorską ofertę Freemium, gdzie na dobrą sprawę wcale nie potrzeba doładowywać konta, by móc dzwonić, SMSować oraz surfować po internecie. Produkt zastępuje świetnie podstawowe potrzeby telekomunikacyjne dla osób mało aktywnych. Play z kolei za rozszerzenie zasięgu LTE o mniejsze miejscowości został nagrodzony najwyższym stopniem podium razem z T-Mobile w nagrodę za ciągłe podwajanie doładowań klientów i to w sposób standardowy. A2Mobile wcześniej już straciło oczko z uwagi na brak jakiś istotnych nowości produktowych. Miłe reklamy w telewizji to wciąż za mało.

1. Virgin Mobile/Play/T-Mobile – 3 pkt. / Innowacyjna oferta Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), kapitalny No Limit za jedyne 29 PLN miesięcznie oferujący rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy bez ograniczeń połączone z internetem 5 GB (zamiast 2 GB w wakacyjnej promocji), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG (główny pakiet dodatkowo nie jest pomniejszony o wykorzystane dane), mamy też promocje dla klubowiczów (zarejestrowanych klientów), zaś w Play darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci, mamy też najlepszy cenowo No Limit za 25 PLN połączony z pakietem internetowym oraz promocję darmowego internetu z lodami Big Milk, darmowe rozmowy oraz (już nie lub) SMSy w sieci T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), do tego dochodzi bonus związany z podwajanie zasilenia konta na kartę

2. Red Bull Mobile Mobile/Mobile Vikings – 2 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi promocja z dostępem do darmowego świata (dedykowany portal) Red Bulla w telefonie, podobnie jest z Play w kwestii Stanu Darmowego wliczając w to bezpłatne 1 GB przyznawane co miesiąc przez rok, natomiast Mobile Vikings za 24 PLN miesięcznie oferuje nielimitowane rozmowy i SMSy ze wszystkimi sieciami komórkowymi połączone z 2 GB paczką internetu, do tego dochodzi darmowy Facebook oraz komunikator Messenger czy darmowe MMSy po doładowaniu

3. TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/Plus/NJU Mobile – 1 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, NJU Mobile natomiast oferuje największy lejek 64 kb/s jak poziom standardu GPRS

Ogólna klasyfikacja

Grudniowy My mobile RANKING można określić jednym słowem, mega stagnacja. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć zaledwie dwa awanse należące do NJU Mobile (w dodatku na zasadzie rykoszetu, a nie własnych szczególnych osiągnięć) i Plusa oraz tylko jeden spadek w wykonaniu Play. Aż siedemnaście operatorów pozostało na swoich pozycjach. Są to kolejno wzmacniające się Virgin Mobile, osłabiające Mobile Vikings, Klucz Mobile, Red Bull Mobile, T-Mobile, Heyah, Fakt Mobile, WRodzinie, Lajt Mobile, Orange, Izzi Mobile, Lycamobile, A2Mobile, TuBieronka, Plush, W Naszej Rodzinie czy FM Group Mobile. Na szczęście nowe promocje są już na horyzoncie. Od lutego bowiem nieaktywne karty SIM zostaną wyłączone i sieci komórkowe znowu zaczną walczyć o klienta bardzo intensywnie.

My mobile RANKING (12/2016) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Virgin Mobile 11 pkt. (0, 3, 2, 0, 3, 3)  
2. Mobile Vikings 7 pkt. (0, 3, 1, 0, 1, 2)  
3. NJU Mobile 7 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 1)
4. Play 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
5. Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 1)  
6. Red Bull Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)  
  T-Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)  
8. Heyah 4 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 1)  
  Fakt Mobile 4 pkt. (3, 0, 0, 0, 1, 0)  
  WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)  
11. Lajt Mobile 3 pkt. (2, 1, 0, 0, 0, 0)  
12. Orange 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)  
  Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)  
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)  
15. A2Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 1, 0)  
  TuBiedronka 2 pkt. (0, 1, 0, 0, 0, 1)  
  Plus 2 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 1)
18. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 9140 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

53 komentarze do “PREMIERA: Virgin Mobile powiększa przewagę w My mobile RANKING”

 1. Wój Odpowiedz

  Teraz oficjalnie ranking jest zupełnie niewiarygodny.
  Dobrze że wyjaśniło się że vm wspiera MDM.

  • Kamil

   My mobile RANKING był, jest i będzie w 100% fair. Zawsze możesz odciążyć samolot My mobile AIRLINES jak się nie podoba 🙂

  • Kamil

   Jestem dumny z tego, iż udało mi się nawiązać testowa kampanie z Virgin Mobile, z najfajniejsza obecnie siecią w kraju! Liczę tez na współpracę z takimi operatorami jak Play (choć fioletowi wola Gimpera lub Blowka, a nie opiniotwórcze medium) czy Mobile Vikings, ale to dopiero w przyszlosci

 2. Bolo Odpowiedz

  Jeszcze tylko VM dostosuje ofertę do rankingu I już na wiosnę będzie miał komplet oczek. I przejdzie do historii.

  • Bolo

   I będzie tak zajebisty jak oferta nielimitowanego Lte w RBM.

  • Kamil

   Takie rzeczy to tylko w Erze albo w nowej sieci komórkowej My mobile 😉

 3. rea Odpowiedz

  Terefere ranking sponsorowany przez VM. Przecież VM działa na sieci PLAY więc wszystkie zasady zwiazane z cięciem szybkosci internetu dotyczą te VM. Reszta testu podobnie

  • Pan Blik

   To jasne od dawna. Jeszcze za czasów Bez Kompromisów Virgin potrafił ustawić ofertę w ranking. BK ucięli, w rankingu spadli.
   Virgin raczej poleca swoje droższe oferty, a Freemium po prostu znów ustawili pod ranking.
   Kogo dzisiaj obchodzi cena za minutę czy sms, skoro za 25zł miesięcznie można mieć nolimit?

 4. Janek Odpowiedz

  Trochę się dziwię z brakiem nawet jednego punktu VAS dla T-Mobile za nowy pakiet no-limit. W końcu najtańszy kompleksowy (nie licząc MMSów) za 25 zł z duża ilością internetu. Rok ważności konta, a za 25 zł/mies. bez limitu połączenie głosowe stacjonarne/komórkowe, bez limitu SMS i 10 GB internetu. Z resztą sam pisałeś nie tak dawno temu o tej ofercie.

  • Kamil

   W VASie T-Mobile ma trzy oczka, a nowa promocja startuje od stycznia, a to jest zestawienie za grudzień jeszcze

 5. von Odpowiedz

  ale w tym nowym roku krytyków sie porobiło ,a w Lajt Mobile strzał w dziesiatke? słyszał ktos?, za 10 zł =10bg ,rozmowy ,smsy,mms, do wszystkich sieci,jedyny mankament abonament na 10 m-cy ,aktywacja 1zł ale oferta dobra

 6. Dawid Odpowiedz

  Mobile Vikings tez powinno dostać jakieś punkty do rankingu właśnie poprawili no limit za 29 i 39 zł a tu nic cisza właśnie jestem w trakcie przeniesienia numeru z Virgin Mobile do Mobile Vikings.

 7. korbotronic Odpowiedz

  No nie wiem…. a2mobile z nolimitem za 25zł jest najtańszy w tym momecie. Widać, że ranking ustawiony tak, aby było dobrze dla kogoś

 8. rumburak3 Odpowiedz

  To od dawna wiadome. Ile ludzi ma w Polsce prepaida? Połowa?
  Powiedzmy 20 milionów prepaidów.

  Virgin ma 400 tys klientów, z czego we freemium jest może z tysiąc góra dwa.
  Pewnie z połowa ma jeszcze taryfę bk, a reszta te nowe na których są promocje.

  Przykłady?

  – Bonus za rejestrację czyli „Ciesz się ze zwrotu 50% opłaty za pakiet #PEŁENLUZ, #BEZLIMITU, #NAJLEPIEJ, #DLAMNIESUPER przez dwa miesiące”

  – GigaGigaNet za 5 zł

  We freemium nie ma praktycznie nic. To super oferta na drugi awaryjny numer, ale dajmy spokój. Komu starczy 30 minut i sms na miesiąc? Do tego 300mb neta?
  Haha. dajmy spokój. 

  • Kamil

   Tak, masz racje. W tygodniu naniose aktualizacje artykulu

 9. von Odpowiedz

  Lycamobile chyba sie konczy w PL na infolinie dodzwonic sie nie mozna na maile nie odpowiadaja od kilku tygodni i to nie jest tyko moja opinia ale wielu uzytkowników Lycamobile

 10. Kamil Odpowiedz

  No to T-Mobile może awansować na najwyższe miejsce w historii My mobile RANKING z uwagi na najlepszy mobilny Internet w Polsce (!)

 11. SteveJobs Odpowiedz

  Mi tam działa Lycamobile…ma swoje minusy, jeden z nich to płatna infolinia (80gr za pierwsze 4min a później darmo XD ) i długie czekanie po 20-40min:-/

 12. rafi Odpowiedz

  nie prawda t mobile ma 100 razy lepszy internet od wszystkich i nawet heyah ma tez szybki internet jak t mobile.

  • von

   chyba u Ciebie bo u mnie Play ma najszybszy ,miałem z T-Mobile internet w abonamencie masakra mulił jak nie wiem co a teraz z Play mi smiga

 13. rafi Odpowiedz

  teraz ma t mobile najlepszy jak wezła nowa oferta t mobile na karte 01.01.2017 play jest teraz lipny i bardzo słaby wiem bo byłem w play a teraz mam t mobile i jest 100 razy lepszy i czekawa oferta super i tez heyah jest bardzo czekawa na karte bardzo danio jak ktos mało koszysta miesiecznie komorki.

  • von

   jak swoje a Ty swoje jak kuń z klapkami na oczach ,ja pisze ze u mnie T-Mobile wolne jak traktor a play smiga jak porsche a ty dalej swoje,u Ciebie moze jest szybszy T-Mobile , u mnie jest szybszy Play

  • Kamil

   Naprawdę dziwne są jego komentarze, jakieś takie chaotyczne jak po dwóch głębszych…

 14. Piotr Odpowiedz

  Witam
  Nie wiem dlaczego Red Bull Mobile jest tak nisko, skoro startery za 9 zł z darmowym LTE można jeszcze kupić, np na allegro.

  • VON

   czyli te startery z puszka za 9 zł działaja po uruchomienie z darmowym LTE?

  • Prawdziwy nikt

   Wystarczy kupic bylejaki starter play/fakt/rb
   Góra dwa kody i taryfa z dil włączona.

  • Kamil

   Super kolego to jest Red Bull Mobile z duetem Stan Darmowy + Darmowe LTE! Ten zestaw wgniata w fotel 😉

 15. Kamil Odpowiedz

  Play z nowa oferta ma zaatakować rynek na karte i dobrze, może powalczy z Virgin Mobile!

 16. rafi Odpowiedz

  witam Pan Kamil chyba nie wie ze t mobile ma najlepsza oferte po co komus stan darmowy jak sa do wszystkich sieci nielimitowane minuty do wszystkich a teraz powie Panie Kamilu znowu ze niby słaba jest oferta t mobile nowa i nie powalczy z virgin mobile a wczesniej piszał pan cos innego.bardzo super jest oferta t mobile na karte i moim staniem powinna namieszac teraz i byc na 1 miejscu zalezy jaka bedzie oferta play na karte ale narazie wygrywa t mobile na karte wszystkimi.

 17. rafi Odpowiedz

  mam informacje ze nie bedzie nowej oferty na karte w play nic o tym nie wiedza ze ma byc tym tygodniu i czy wogule bedzie nowa oferta play na karte

 18. rafi Odpowiedz

  niby co ma oferta virgin mobile takiego ze nadal prowadzi jak ma drogo 29zł wszystko bez limitu i tylko 7 gb internetu promocji a play czy t mobile ma 10 gb internetu a play tylko 6 gb i za 25zł na miesiac wiec taniej i t mobile jest najlepsza taka jest prawda co tego ze play czy red bull maja stan darmowy jak słabi sa z oferta nawet virgin ma drogo i słabo oferte teraz t mobile mozna duzo taniej mniec miesiecznie jak sie mniej dzwoni a nawet jak duzo i tak taniej jest t mobile tylko 25zł na miesiac wszystko bez limitu i 10 gb internetu najlepsza oferta teraz jest t mobile na karte super danio.taka prawda.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt