Jeszcze 5 lat potrwa w Polsce wymiana telefonów na smartfony

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

jeszcze-5-lat-potrwa-w-polsce-wymiana-telefonow-na-smartfony

Z pewnością wielu z czytelników My mobile zna osoby w swoim najbliższym otoczeniu używające na co dzień zwykłych telefonów. To mogą być zarówno nasi rodzice, teściowe albo dziadkowie. Im do szczęścia naprawdę wcale nie jest potrzebny kosmiczny smartfon, który jest zbyt rozbudowany. W dodatku często te same grupy społeczne wcale nie używają internetu, ale to już jest temat na inny artykuł.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Być może im bardzo spodobałby się prezentowany dosłownie przed kilkoma minutami telefon Nokia 222. Słuchawka nie dość, że dzwoni to jeszcze pozwoli na proste korzystanie z internetu jak i dedykowanych aplikacji społecznościowych z Facebookiem na czele. Według informacji dziennika Rzeczpospolita w Polsce już za 5 lat dojdzie do historycznego wyparcia telefonów przez smartfony. Tych drugich urządzeń będzie bowiem 38 milionów.

Średnio więc jeden inteligentny telefon komórkowy będzie przypadał na mieszkańca kraju nad Wisłą. Może to być również większy wskaźnik biorąc pod uwagę ogromny problem Polski jakim jest emigracja. Niestety młodzi ludzie nie widzą w niej żadnych perspektyw na godne życie (pozwalające na coś więcej niż opłacenie rachunków), tak więc populacja kraju równie dobrze może spaść do 36 milionów. Jeśli zaś chodzi o sprzedaż smartfonów to Play ma ich największy udział (97%), potem jest T-Mobile (85%) i Orange (80%).

(fot. Microsoft/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10733 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

6 komentarzy do “Jeszcze 5 lat potrwa w Polsce wymiana telefonów na smartfony”

 1. Krystian Odpowiedz

  Ja tam do dzwonienia nadal używam telefonu bez dotyku i nie mam zamiaru zmieniać na żadnego za dużego smarta, z krótko trzymającą baterią (nie jestem rodzicem, teściem ani dziadkiem). Mam też smartfona, ale używam go np. do nawigacji, jako licznik rowerowy lub słownik. W sumie taki mały przenośny komputerek, a nie telefon.

 2. Marek23 Odpowiedz

  Nie byłbym tak pesymistycznie ustawiony do klasycznych telefonów komórkowych. Znam wiele osób które porzuciły smartfony na rzecz klasycznych telefonów komórkowych i wcale nie są to starsze osoby. Klasyczny telefon to mniejsze rozmiary, dłuższy czas pracy bez ładowania i większa niezawodność ( mniejsza obawa że w czasie ważnej rozmowy telefon się zawiesi lub niespodziewanie zresetuje). Szczególnie popularny wśród ludzi prowadzących działalność gospodarczą jest samsung s5610 lub s5611. Nieduży, elegancki i tani jak na jego możliwości (ok 219 zł). Sam go poleciłem kilku osobom w rodzinie i wszyscy są zadowoleni.

 3. red Odpowiedz

  Widać,że nie macie bladego pojęcia o smartfonach,a zabierzcie głos.Jeśli chodzi o słabe baterie,jeśli przełącze moją xperie Z1 w tryb ultra stamina, nie muszę jej ładować prawie 10 dni.Dla nie wtajemniczonych, tryb ten pozwala dzwonić, pisać i odbierać smsy,robić fajne zdjęcia i jeszcze kilka pożytecznych rzeczy,a więc więcej niż przestarzałe modele.

  • Woow

   Woow !!! „Miszcz telekomór” z xperią w wersji Z1 się odezwał, napisz nam o „znafco” jeszcze coś, czego nikt nie wie.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt