Android ma największą popularność właśnie w Polsce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

android-ma-najwieksza-popularnosc-wlasnie-w-polsce

W 2011 roku okazało się, że najszybszy mobilny Internet świata jest dostępny w Polsce. Teraz kraj nad Wisłą również jest na tapecie mediów z całego globu. Tym razem jednak ciężko powiedzieć czy jest to powód do dumy, czy też może wstydu w kontekście małego poziomu zabezpieczeń (nie wspominając o małych zarobkach mieszkańców ściśle z tym zdarzeniem powiązanych).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Otóż według firmy badawczej StatCounter cytowanej na Twitterze przez Łukasza Olejnika największy udział smartfonów z Androidem występuje w Polsce. Później są takie kraje jak Bułgaria, Hiszpania, Słowacja, Grecja, Rumunia, Węgry, Czechy, Portugalia, Niemcy, Austria, Włochy, Holandia, Francja, Belgia, Finlandia, USA, Szwecja, Wielka Brytania oraz Dania. Wnioski są oczywiste i jasne.

Im kraj biedniejszy, tym większa jest dominacja Androida. Niestety jest to powiązane z plagą niezałatanych dziur, które nigdy nie doczekają się łatek bezpieczeństwa. Problem ten dotyczy zwłaszcza smartfonów innych niż flagowych, najdroższych produkcji. Chodzi o telefony typu low-end czy też te ze średniej półki cenowej. Na całe szczęście w tej materii coś zaczęło się zmieniać, gdyż Google, Samsung, LG i Motorola już zapowiedziały comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa Androida.

(fot. Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11705 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt