Rośnie liczba kart SIM na świecie i będzie dalej rosła, a smartfonów spada

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

rosnie-liczba-kart-sim-na-swiecie-i-bedzie-dalej-rosla-a-smartfonow-spada

Zagraniczne media podają bardzo ciekawe informacje dotyczące liczby kart SIM oraz smartfonów na świecie. W jednym przypadku bowiem nastąpił wzrost o około 10%, zaś w drugim o dokładnie te same 10%, ale już spadek. To z pewnością nie jest dobra wiadomość dla inwestorów, którzy oczekują nieustannych wzrostów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W całym 2014 roku na światowe rynki trafiło aż 4,7 miliarda kart SIM. Z kolei w roku ubiegłym było to 4,2 miliarda. Oznacza to więc pozytywną dynamikę wzrostu, która raczej nie spadnie. Wszystko przez fakt, że coraz więcej rzeczy podłączanych jest do internetu. Po tabletach z pewnością lada moment przyjdzie pora na smartwatche czy systemy monitoringu domu (takich przykładów można mnożyć w nieskończoność).

Smartfony natomiast zanotowały 10% spadek sprzedaży w 1Q/2015 na tle 4Q/2014. W tym pierwszym okresie mieliśmy sprzedanych 291 milionów urządzeń, natomiast kwartał wcześniej 311 milionów. Ubytek 20 milionów sztuk widać więc gołym okiem. Nic więc dziwnego, że producenci sprzętu elektronicznego tak mocno ostatnio próbują nam sprzedać smartfonowe funkcje na urządzeniach innych niż telefony.

(fot. Microsoft/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Rośnie liczba kart SIM na świecie i będzie dalej rosła, a smartfonów spada”

  1. sev3 Odpowiedz

    Ja też podbijam tę liczbę. Niejednokrotnie kupuję w kiosku kartę SIM i coś tam z nią testuję. A to zasięg LTe w różnych miejscach, a to sposób rozliczania pakietów itp. Niektóre wyrzucam jak skończy się ważność. W niektórych da się włączyć roczną ważność i takich aktywnych kart różnych operatorów mam zawsze kilka w kieszeni.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt