Brytyjska sieć EE idzie śladem Google Nova Mobile, rozmowy i SMSy będą też obsługiwane na łączności Wi-Fi
|
|
|
- piątek, Kwiecień 10, 2015, 3:20
- News
- Dodaj komentarz

Bardzo ciekawe rzeczy dzieją się u brytyjskiego operatora EE. Postanowił on bowiem przeprowadzać rozmowy czy też wysyłanie wiadomości tekstowych SMSów przy wykorzystaniu łączności Wi-Fi, a nie tradycyjnie sieci komórkowej telkoma. Być może taka strategia ma na celu odciążenie nieco zapchanej infrastruktury.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Ponadto użytkownik podczas nawiązywania połączenia głosowego nie musi uruchamiać specjalnej aplikacji lub też przełączać ręcznie modułu WLAN. Wszystko odbywa się automatycznie na podobnej zasadzie jak przy zmianie technologii obsługi transmisji danych 4G/3G/2G. Klient wybiera tylko dany kontakt z dialera i po sprawie. W tej chwili tylko trzy telefony dostępne w EE oferują tę innowacyjną usługę.
Zaliczyć możemy do tego tak nowe smartfony jak Microsoft Lumia 640, Samsung GALAXY S 6 oraz GALAXY S 6 Edge. W przyszłości dojdą do nich rzecz jasna kolejne modele. Na koniec warto przypomnieć, że telefonia komórkowa Google Nova Mobile (ta z darmowym roamingiem) również umożliwia wykonywanie rozmów czy wysyłanie SMSów za pośrednictwem sieci Wi-Fi.
(fot. EE/My mobile studio)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
Skomentuj






