Telekomunikacyjny paradoks, smartfony z LTE (i funkcją Tethering) tańsze niż dedykowany router 4G

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

telekomunikacyjny-paradoks-smartfon-z-lte-tanszy-niz-dedykowany-router-4g

W telekomunikacji raz po raz mają miejsce bardzo dziwne zjawiska. Za chwilę jedną z takich ciekawostek przedstawimy. Ma ona po części związek z promocjami typu nielimitowany Internet, gdzie za 45 PLN w ofercie na kartę mogliśmy surfować do woli jak na zwykłym łączu stacjonarnym (na całe szczęście nie tylko w technologii LTE, ale i tej starszej HSDPA/3G).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Takie rozwiązanie przydaje się osobom, które nie chcą podpisywać umowy z operatorem telewizji kablowej i wolą postawić na otwartą ofertę Play Internet na kartę. Co jednak najciekawsze, dedykowane routery 4G są często droższe niż smartfony LTE z funkcją Tetheringu (dzielenia internetu). Wielokrotnie możemy się spotkać w ich przypadku z kwotami rzędu 400-500 PLN czy większymi.

Oczywiście mówimy tutaj o sprzęcie markowym ZTE czy Huawei, a nie chińskich podróbkach jakich wiele na portalach aukcyjnych. Co gorsze, część z nich szybko się psuje. Dla porównania, nowoczesne smartfony z łącznością LTE można nabyć już w cenie około 400 PLN. Wystarczy tylko dobrze poszukać. Idealnym przykładem jest chociażby Nokia Lumia 625. Tak więc teoretycznie taki telefon non-stop może być podłączony do gniazdka i pełnić rolę routera 4G dla całego domu lub mieszkania.

(fot. Play/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11859 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Telekomunikacyjny paradoks, smartfony z LTE (i funkcją Tethering) tańsze niż dedykowany router 4G”

  1. przemo Odpowiedz

    Czy nielimotowane lte w Red Bull 2 jeszcze jest aktywne czy wylaczyli ten 30 dniowy pakiet?

    • Kamil

      Hehe, jest. Dokładnie takie same wątpliwości miałem 2 dni temu. Wczoraj włączyłem darmowe LTE na kolejne 30 dni. Rewelacyjna promocja!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt