Blokowanie funkcji Tethering Wi-Fi w brandowanych telefonach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Brandowane menu telefonów komórkowych to prawdziwa zmora współczesnych słuchawek, które kupowane są od operatorów w ofertach z abonamentem. Często takie modele są dostępne w atrakcyjnej cenie 1 złotówki co dodatkowo ma skusić klienta. Niestety decydując się na taki zakup musimy się liczyć niemalże zawsze z pewną kustomizacją systemu.

Jedni operatorzy dokonują mniejsze zmiany, jeszcze inni bardzo duże. Za przykład niech posłuży dogrywanie skrótów w ikonach w postaci Muzodajni, Plusoczytelni, darmowego portalu wap.plus.pl w urządzeniach kupionych w salonie Plusa. To samo jest w Play (nowa animacja startowa z fioletowym bąblem) oraz T-Mobile.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Najgorzej sytuacja wygląda w Orange. Użytkownicy pomarańczowego operatora skarżą się na ogromne wady, które są wynikiem dużej ingerencji telkoma w oprogramowanie systemowe telefonu (np: Android). W efekcie dochodzi nawet do blokowania tak ważnych funkcji jak router, Tethering Wi-Fi. Dzięki temu klient nie ma możliwości dzielić się dalej swoim dostępem do sieci web z innymi. Takie działanie operatora jest oczywiście celowe. Zabezpiecza się on przed zbytnim korzystaniem z usług np: zwykłych pakietów danych w ofertach typowo nastawionych na rozmowy.

Orange ma przecież swój produkt Freedom. Klient chcący surfować po sieci www powinien kupić oddzielną usługą, a nie wykorzystywać ją ze swojego zwykłego abonamentu telefonicznego (niejako 2 w 1). W największym skrócie chodzi tutaj o interesy finansowe wielkich telkomów. Jest jeden sposób, aby uniknąć tego typu problemów w przyszłości. Wystarczy kupić słuchawkę w sklepie z elektroniką od samego producenta. Niestety nie wiele osób może sobie pozwolić na takie drogie zakupy.

W dodatku usługa aktualizacji oprogramowania nie zawsze pomaga w pozbyciu się śmieci z systemu. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że w przyszłości sieci komórkowe takie negatywne praktyki będą ograniczały do minimum. Na szczęście nie wszyscy operatorzy stosują takie sprytne usługi blokad Wi-Fi Tethering (w Stanach Zjednoczonych wybrani gracze każą sobie za to nawet dodatkowo płacić). W Polsce takich rzeczy nie spotkamy chociażby w Play, Plusie czy też T-Mobile. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że również i Orange zrezygnuje z takich złych praktyk.

(fot. Orange)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt