Opera Mini mimo dostępności i tak jest rzadko używana na Windows Phone

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

opera-mini-mimo-dostepnosci-i-tak-jest-rzadko-uzywana-na-windows-phone

Trudno w to uwierzyć, ale opieszałość Opery Mini w kwestii jej premiery na Windows Phone (mocno spóźnionej zresztą) spowodowała, że naprawdę można było się od niej odzwyczaić. W efekcie pomimo dostępności jest ona wręcz sporadycznie używana na mobilnych kafelkach. Wpływ na to może mieć kilka czynników. Użytkownicy przyzwyczaili się bowiem do całkiem niezłego Internet Explorera, który w 11 wersji jest zauważalnie szybszy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Druga sprawa to fakt, że klienci coraz rzadziej mają sytuację nałożenia lejka 32 kb/s, ponieważ korzystają z pakietów lub dedykowanych promocji z pełną prędkością LTE nawet do 100 Mb/s. Nie chcą przy tym wyświetlać formatowanych w nienaturalny (zakłamany) sposób stron internetowych i to mimo oszczędności GB-tów danych. Trzecia kwestia dotyczy wydania aplikacji Opera Mini w wersji beta na szybkiego. Potwierdza to dobitnie żywcem wzięty port z Androida oraz udostępniony dalej na Windows Phone.

Programistom wręcz nie chciało się poświęcić dwóch, trzech dni na przygotowanie grafik zgodnych z Modern UI (brak cieni czy gradientów). Jest to wręcz skandal. W dodatku na kafelku średniej i dużej wielkości nie wiedzieć czemu nie prezentuje się nazwa programu Opera Mini jak w innych aplikacjach. Tym samym Opera Mini z giganta stała się niszową przeglądarką jedynie od spraw sytuacji awaryjnych, gdzie potrzeba jest obsługa prędkości rzędu 16 kb/s. W dodatku dosyć dziwne pomysły z dodawaniem Opery Max w standardzie do procesorów MediaTek też tej sytuacji nie zmienią.

(fot. Microsoft/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Opera Mini mimo dostępności i tak jest rzadko używana na Windows Phone”

  1. jarosz Odpowiedz

    Mamy rok 2014… Internet Explorer to już naprawdę przyzwoita przeglądarka… Szybki internet w telefonie to już nie jest problem. Używanie IE a nie Opery to nie wstyd.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt