Sen się spełnił, Opera Mini beta dostępna w sklepie Windows Phone Store

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

sen-sie-spelnil-opera-mini-beta-dostepna-w-sklepie-windows-phone-store

Długo nie musieliśmy czekać, bo nawet nie tydzień na oficjalny debiut aplikacji Opera Mini w wersji beta w Windows Phone Store od niedawnych zapowiedzi. Co ważne, każdy może pobrać tytuł na swój telefon z mobilnymi kafelkami. Wcale nie muszą to być wcześniej zgłaszający się beta testerzy. Tym samym spełnia się wieloletni sen o dostępności kultowej Opery Mini na Windows Phone w wydaniu 8 oraz 8.1.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Darmową przeglądarkę pobierzemy z www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/opera-mini-browser-beta/b3bf000a-e004-4ecb-a8fb-9fc817cdab90. Oferuje ona doskonale znane funkcje z wydania Androidowego czy jeszcze Java J2ME. Pod tym określeniem należy rozumieć takie opcje jak zachowywanie witryn do późniejszego odczytu offline bez połączenia z internetem, szybkie wybieranie o nazwie Speed Dial czy widok kart.

Przy okazji spóźnionego, co najmniej o kilka lat debiutu Opery Mini na Windows Phone nie brakuje wielu głosów krytyki. Mówią one, że teraz to nikt już nie będzie jej używał na tle kapitalnego Internet Explorera w wersji 11 (dla mobilnych okienek oznaczonych numerkiem 8.1). Niestety zapominają przy tym, że funkcja Data Sense kompresującą dane jest w niej praktycznie bezużyteczna. Na lejku 32 kb/s czy też nawet 16 kb/s to właśnie Opera Mini gra na pierwsze skrzypce, a nie jakiś produkt potężnej konkurencji.

(fot. Opera/Microsoft/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11859 informacji na tej witrynie.11 komentarzy do “Sen się spełnił, Opera Mini beta dostępna w sklepie Windows Phone Store”

 1. Kamil Odpowiedz

  Co prawda są drobne problemy ze stabilnością, ale Opera Mini na Windows Phone działa fenomenalnie! Wreszcie będzie można otwierać witryny na spowalniaczach 32 kb/s czy 16 kb/s w sytuacjach awaryjnych 😉

 2. DD Odpowiedz

  Mam trochę za duży pakiet, żeby dotrzeć do lejka, ale i tak bardzo się ucieszyłem z tej wiadomości, Opera Mini to jak dla mnie najbardziej przejrzysta przeglądarka na telefon. A wraz z niedawną aktualizacją Lumii 520 do WP 8.1 powstało na prawdę świetne i wyjątkowo szybkie urządzenie 🙂 Jedyny błąd jaki rzucił mi się w oczy, to „szatkowanie” animowanych elementów na niektórych stronach

  • Kamil

   Nie wyświetla też się napis Opera Mini na kafelku (jest puste miejsce). To jest znaczący bug. Generalnie zmiany oceniam na plus, choć w przypadku posiadania normalnej prędkości LTE dalej będę korzystał z pełnowartościowej przeglądarki Internet Explorer 11, gdzie witryny wyglądają w 100% tak samo jak na komputerze. Tego niestety nie można powiedzieć o Operze Mini, tam serwisy www są zakłamane…

  • Kamil

   Fatalnie działa ta Opera Mini na Windows Phone. Ostatnio są problemy nawet z jej uruchomieniem

 3. Derick Odpowiedz

  Próbowałeś UCB? Na java, czy Symbianie instalka waży podobnie co OM a ma wszystkie ważniejsze funkcje co pełna przeglądarka. Można włączyć/wyłączyć kompresję, ustawić inne proxy, tło, czcionkę, wielkość nagłówków, tryb nocny, prywatny, zapisywać witryny, notatki, które w formie postów, komentarzy, można wygodnie wklejać, edytować do formularzy i wiele innych możliwości użytkowych i konfiguracyjnych o których w Operce Mini można zapomnieć a które dla zaawansowanego użytkownika są niezbędne. Już samo wygodniejsze przełącząnie się między kartami w widoku pełno ekranowym, którego opera mini nie ma. Jest szybka ale na dziś to jedyna i ostatnia zaleta.

 4. Derick Odpowiedz

  Sprawdź w końcu sam. Instalacja to przecież moment. Nie używam pakietów z lejkiem, ale używam czasem egprs na jednej kresce i chodzi.

  • Kamil

   Na chwilę obecną nie mam lejka, także nie sprawdzę. Musimy poczekać kilka miesięcy. Tymczasem Opera Mini po trzeciej aktualizacji stała się używalna

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt