Kolejne potężne ograniczenie Androida 4.4 KitKat, pamięć karty microSD staje się tylko do odczytu
|
|
|
- sobota, Czerwiec 14, 2014, 21:38
- Praktyczne
- 3 komentarze

Świat mobilności staje na głowie. Koncern Google i jego otwarty Android stają się powoli coraz bardziej zamknięci, a najwięksi konkurenci w postaci iOS (Apple) czy Windows Phone (Microsoft) otwarci. Wystarczy nadmienić większe uprawnienia nadawane zewnętrznym aplikacjom w iOS 8 czy aplikację Pliki, dzięki której wyślemy wszystko, czyli dosłownie każdy typ pliku przez Bluetooth. Wcześniej takie rzeczy nie były możliwe w mobilnych kafelkach.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Teraz użytkownicy, którzy zaktualizowali swoje smartfony do najnowszej wersji Androida 4.4 KitKat przeklinają giganta z Mountain View w niebo głosy. Chodzi o pewne utrudnienia związane z kartami pamięci. O tym, że Google ich nie lubi przekonaliśmy się przy okazji premiery dawnych Nexusów. W jego opinii użytkownik miał problem z lokalizacją plików. Po zlikwidowaniu slotów microSD kłopot ten całkowicie znika. Teraz chodzi o to, że aplikacje będą miały swobodny dostęp wyłącznie do jednego wydzielonego folderu, w celach bezpieczeństwa rzecz jasna. W praktyce przekłada się to na potężne problemy z poprawnym działaniem aplikacji typu Menedżer Plików.
W rzeczywistości staną się one całkowicie bezużyteczne, ponieważ najnowszy Android 4.4 KitKat po aktualizacji nie zezwoli im na usuwanie folderów czy też ich przenoszenie. Takie programy pełnić będą rolę wyłącznie do odczytu. Jedynym ratunkiem z sytuacji jest używanie systemowych menedżerów plików. Znienawidzona przez wielu nakładka Samsunga TouchWiz taką funkcję posiada, zaś świetny wizualnie interfejs HTC Sense będzie miał już spore problemy. Tym samym zapowiadane zablokowanie partycji systemowej w Androidzie (gdzie utrudnione stanie się stosowanie wszelkich modyfikacji) jest dopiero początkiem negatywnych zmian nadchodzących w zielonym robocie.
(fot. Google/My mobile studio)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
3 komentarze do “Kolejne potężne ograniczenie Androida 4.4 KitKat, pamięć karty microSD staje siÄ™ tylko do odczytu”
Skomentuj








(4 liczba głosów, wasza ocena: 4,50 na 6)
Tutaj siÄ™ otwierajÄ… drzwi dla Windowsa albo Tizena. Znajdzie siÄ™ lepszy system i google zostanie sobie ze swoim robotem.
Ja na szczęście w porę zdezerterowałem z zielonej miny. Nie ma lagów czy też wielkiej łaski producenta w kwestii aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji
To dobrze zrobiÅ‚eÅ›. Mnie niestety zmusiÅ‚a sytuacja i kasa do kupienia androida. Ale nastÄ™pny tel to raczej nie bÄ™dzie z systemem google. Nie wiem jakim bo to dopiero za 2 lata planuje zmienić.Â