Technologia pędzi do przodu jak szalona

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 3,50 na 6)
Loading...

technologia-pedzi-do-przodu-jak-szalona

Można dostać kolorowego zawrotu głowy od prędkości z jaką rozwija się telekomunikacja. To co rok temu było szczytem marzeń, dzisiaj staje się elementem historii, w dodatku tej przestarzałej. Wystarczy spojrzeć chociażby na rozdzielczości ekranów telefonów. Kiedyś posiadanie jakości QVGA było czymś, zwłaszcza w erze zwykłych słuchawek. Feature phony prezentowały się wtedy nadzwyczaj dobrze i ostro. Dajmy na to Sony Ericssona Cedar z 2010 roku znajdującego się na zdjęciu powyżej. Z biegiem czasu jednak i przekątne wyświetlaczy będą rosły.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Godny pochwały jest zwłaszcza Android, który jako jedyny wspierał małe ekrany z rozdzielczością 320×240 px. Reszta, czyli Windows Phone, iOS oraz BlackBerry od początku stawiała na więcej. W obecnych czasach jesteśmy właśnie świadkami migracji ze standardu Full HD na 2K. Ktoś może powiedzieć, że jest to istne szaleństwo. Ludzkie oko tego i tak nie zauważy, a na telewizory w standardzie 2K przyjdzie jeszcze spokojnie czas. Pierwszym innowatorem w kwestii aż tak wysokiej jakości był model Vivo XPlay3S. Tegoroczne flagowce jak jeden mąż będą miały 2K (w tym dodatkowo ośmiordzeniowe procesory oraz 3 GB RAM pamięci operacyjnej). 

Dotyczy to także Samsunga Galaxy S 5, choć spekulacje mówiły o astronomicznym wyświetlaczu 4K. To jednak raczej był tylko mit. Swoją drogą to Samsung Galaxy S 5 urósł już do miana takiej legendy, że ma on swoje własne wydarzenia, na których jest prezentowany. Wcale nie będą to nadchodzące, największe na świecie targi telekomunikacyjne Mobile World Congress 2014 w Barcelonie. Samsung przygotuje własną premierę w Nowym Jorku jak zrobił to rok temu w marcu. Tak więc nic dziwnego, że niektórzy (często najbardziej świadomi użytkownicy) mówią w pewnym momencie stop, sztucznie wykreowanemu przez marketingowców zapotrzebowaniu na coraz to większą specyfikację i wymianę smartfonu najlepiej co roku albo co pół.

(fot. Sony/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11580 informacji na tej witrynie.



Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt